10.11.2021 | 11:55

На Полтавщині триває реалізація проєкту «Крила», що направлений на підтримку зайнятості, мотивації до праці, підприємницької діяльності жінок у сільській місцевості.

Проєкт «Крила» (Жінки залучені: шлях до зростання та економічної безпеки) впроваджується в Україні організацією ПАКТ завдяки підтримці Уряду Канади.

У Полтавській області Проєкт «Крила» реалізує БО «Світло надії» у партнерстві з Агропромхолдингом «Астарта Київ» в Полтавській, Глобинській міських та Шишацькій, Козельщинській і Білицькій селищних територіальних громадах.

Мета проєкту: поліпшувати економічне благополуччя жінок і найбільш вразливих і маргінальних груп, збільшувати можливості працевлаштуватися та розпочати власну справу.

До цієї ініціативи долучилася Полтавська обласна служба зайнятості. 

Реалізація проєкту направлена на те, щоб жінки повірили в свої сили, мали достатньо знань і навичок для трудової діяльності, перебували в дружньому розвиваючому середовищі, яке б сприяло зміцненню їхнього потенціалу, і зрештою, були працевлаштовані або залучені до самозайнятості через підприємництво.

Кінцевий результат, на який зорієнтований названий проєкт - покращене економічне становище жінок, особливо тих, які мешкають у сільських територіях, у тому числі найбільш вразливих та маргіналізованих груп в Україні, яким допоможуть підвищити самооцінку, мотивацію та готовність до  працевлаштування, знайти кращі для себе пропозиції на сучасному ринку праці, визначитися з ідеєю та розробкою бізнес-планів для самозайнятості та розвитку підприємництва.

Проєкт «Крила» пропонує:

- мотивацію та наснагу  - як повірити в свої сили, як ставити цілі і рухатися у напрямку їхньої реалізації, де шукати підтримку в громаді, як отримати підтримку близьких;

- здобуття навичок із працевлаштування - де шукати роботу, як скласти резюме, як пройти співбесіду;

- навички з започаткування бізнесу - як зареєструвати бізнес, як вести фінансовий облік, як просувати товар чи послугу;

- підтримку для жінок-підприємниць - обладнання (на конкурсній основі) та менторський супровід;

- навчання комп’ютерній грамотності та IT-технологіям.

На Полтавщині проєкт працює  в обласному центрі та чотирьох об’єднаних територіальних громадах: Козельщинській, Глобинській, Шишацькій та Білицькій. Тривалість дії - до березня 2025 року.

Як проєкт буде втілюватися?

Він пропонує пакет послуг для жінок, який включає три компоненти:

1.  Програму «Майстерня можливостей» для мотивації, підтримки у вирішенні особистих проблем і визначенні власних пріоритетів;

2. Навчання навичкам працевлаштування для тих жінок, хто після закінчення Майстерні обрав шлях працевлаштування;

3. Навчання бізнес навичкам для учасниць,  які оберуть шлях розвитку підприємництва.

Панянки, котрі хочуть розпочати власну справу, мають можливість, на конкурсній основі, отримати стартовий капітал для започаткування бізнесу.

Тож Полтавщина долучилася до проєкту «Крила». Презентація проєкту у Полтаві відбулася 2 лютого 2021 року. Зустріч присвятили представленню мети, цілей і завдань проєкту та обговоренню напрямків співпраці з органами державної влади, місцевого самоврядування та іншими причетними організаціями, зокрема і службою зайнятості. 

За час реалізації до проєкту планується залучити близько 700 жінок соціально вразливих груп: зокрема мешканок сільської місцевості, осіб з інвалідністю, жінок, які постраждали від насильства, від конфлікту на сході України, внутрішньо переміщених осіб, звільнених з місць позбавлення волі та інших категорій.

На перший цикл проєкту були залучені 103 учасниці, навчання в програмі «Майстерня можливостей» завершили 84 особи. 

Частина жінок, залишили Майстерню у зв’язку із сімейними обставинами - хворобою рідних, чи власним важким захворюванням.

8 жінок взяли участь у базовому навчанні IT, яке здійснює BeetRoot Fcademy. Одна з них пройшла відбір та отримала стипендію для подальшого навчання і вже має чіткі уявлення та реальні перспективи знайти гідну оплату свої роботи саме в цій сфері.

Під час проведення першого циклу Майстерні можливостей та наступних тренінгів для висвітлення роєкту «Крила» в інформаційному просторі регіону використовувалися такі анали комунікації: структурні підрозділи обласного центру зайнятості на місцях, соціальна мережа Facebook, місцеві ради, старости сіл, відповідальні особи. Такий підхід забезпечив наявність постійної та дієвої комунікації з місцевими радами.

По завершенню Програми «Майстерня можливостей», працевлаштування обрала 31 жінка; власну справу - 30. 

Проведення тренінгів із працевлаштування пройшло:

у Глобинській громаді на базі філії центру зайнятості;

у Шишацькій громаді в приміщенні селищної ради;

у Козельщинській громаді в приміщенні Смарт простору, де проходили і групові заняття. Завдяки підтримці бізнес-партнера Агропромхолдингу «Астарта Київ» організоване підвезення представниць Білицької громади на тренінги. 

для представниць Полтавської громади (Абазівський та Супрунівський старостати) приміщення надане БО «Світло надії».

Тренінги по працевлаштуванню пройшли із залученням представників філій обласного центру зайнятості. Такий підхід дав змогу мати актуальну інформацію по наявних пропозиціях роботодавців, а також націлити учасниць тренінгу на конкретизацію своїх вподобань щодо майбутньої зайнятості.

Тренінги із започаткування та ведення бізнесу територіально теж були зорієнтовані на запити учасниць навчань і проходили в Глобинській, Шишацькій та Козельщинській громадах. Представниця від Полтавської громади долучилася до Шишацької групи.

Учасницями тренінгу із започаткування та ведення бізнесу стало 30 жінок, які підготували 26 бізнес - планів. 

Дві учасниці вирішили обрати для себе участь у тренінгу та конкурсі BMV, таким чином на регіональний конкурс свої бізнес - плани подали 24 жінки.

Захист бізнес - планів пройшов у громадах, кожна залучена до проєкту панянка мала можливість презентувати свою ідею та відповісти на запитання членів Регіональної відбіркової комісії. Такий підхід виявився ефективним в плані конкретизації намірів, реальності бачення і наявності належних ресурсів, власної готовності жінок до впровадження ідей в практичну площину. Презентація підприємницьких ідей  стимулювала жінок до посилення власної ролі в створенні економічних засад самореалізації.

За рішенням Регіональної відбіркової комісії визначено 5 переможців із Шишацької громади, 1 - із Полтавської громади, 5 -  із Глобинської громади, по 3 переможці з Козельщинської та Білицької громад. Таким чином, із 24 поданих комісія підтримала фінансування 17 бізнес - планів на загальну суму (за попередніми даними) близько 160 000 гривень. Половина цієї суми - внесок бізнес-партнера - Агропромхолдингу «Астарта-Київ».

Агропромхолдинг профінансує ще два бізнес-проєкта, які мають соціальне значення для громад (по одному з Козельщини та Біликів.  

Вже є перші результати.

Учасниця проєкту «Крила» з Полтавської громади отримала грант на навчання в ІТ академії! 

Наталія Кириленко з Абазівки змінила професію -  від проєктувальниці доріг до ІТ-спеціалістки. Дівчина впевнено йшла  до своєї мети та завдяки діяльності проєкту «Крила» у Полтавській області потрапила на базовий курс до Beetroot Academy Наталія успішно пройшла його й отримала грант на продовження навчання, тож невдовзі стане перспективним сертифікованим ІТ-фахівцем. 

«Я отримала грант на навчання з курсу Front-End розробка. Це безпосередня розробка сайтів, їх інтерфейсів, також програміст втілює в життя макет дизайнера з привабливими візуальними рішеннями. Це цілий мікровсесвіт на ваших екранах. Але саме на цій професії я не буду зупинятися, напрямок Front-End це лише початок шляху. У мене є крутий амбітний кар’єрний план і він точно втілиться в реальність!» -  розповідає дівчина.

Перша учасниця проєкту «Крила» з Полтавщини вже отримала обладнання для започаткування бізнесу!

Світлана Воробей привезла додому електричну духову шафу INDESIT та кухонну машину. Молода жінка виборола грант на фінансування власної бізнес-ідеї - створення авторської випічки - і готується до її втілення.

Що одна учасниця, Оксана Семихат, теж отримала дуже потрібну річ для започаткування власної справи: портативну акустичну колонку, яка стане стартом підприємницької діяльності! Її мрія - відкрити студію естрадного танцю.  

Вітаємо усіх учасниць та бажаємо подальших успіхів у здійсненні планів і мрій! .

Загалом бізнес-ідеї переможців стосуються різних сфер. Це:

*виготовлення кондитерських виробів;

*манікюрні послуги;

*вирощування ягід;

*виробництво натуральних сирів;

*швейні майстерні тощо, та всі вони мають власну унікальність та особливість. 

Проєкт дякує учасницям за наполегливість, віру в свої сили, креативність та потужну мотивацію розвивати власну підприємницьку спроможність.

Поступово необхідне обладнання на втілення своїх ініціатив отримають усі учасниці, які вибороли фінансовий грант.

Тож реалізація проєкту "Крила" за участі служби зайнятості на Полтавщині триває!