15.01.2019 | 16:59

Нову цікаву професію - патронатного вихователя - презентували у Решетилівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості на черговому засіданні клубу для безробітних «Зміни себе, стань успішним в цьому житті».

Керівник клубу Юлія Джос розповіла присутнім про те, що в Україні з'явилася і діє нова форма піклування про дітей із сімей, які опинилися у важких життєвих ситуаціях- влаштування у патронітні сім’ї.
Тому на зустріч запросили фахівця соціальної роботи Решетилівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяну Деркач для презентації унікальної професії – патронатний вихователь. Прийомна сім’я термінового влаштування – це альтернативний сімейний догляд за дітьми, які потребують термінового захисту, на період подолання біологічними батьками складних життєвих обставин чи прийняття рішення компетентними органами щодо визначення дитині відповідного статусу.

Присутнім, розповіли про навчання та умови патронату, навели життєві приклади, що викликало багато емоцій і запитань, особливо у жінок, тому що жінка не може байдуже ставитися до долі дитини, навіть чужої.

Хто може бути патронатним вихователем,які його завдання, права та обов’язки, що це дає дитині, батькам? Відповіді на ці запитання цікавили членів клубу, дехто з яких прийшов з дітьми. Це може стати оплачуваною  роботою, справою життя, можливістю проявити себе, віддати часточку своєї душі дитині, яка потребує підтримки. 

Людей поінформували про пільги для патронатних сімей і підтримку держави. Важливо, що патронатна родина буде отримувати заробітну плату. Основним місцем роботи стає опіка над дитиною. Для опікуна патронатна сім'я є місцем працевлаштування.
Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей.
Кожен із учасників мав можливість поставити запитання, отримати повну та змістовну відповідь та поділилитись враженнями та побажаннями.
«Головне в цій професії – любити та розуміти дитину. Сподіваємося, що завдяки збільшення кількості дитячих будинків сімейного типу та впровадження патронатної сім’ї в Україні кожна дитина знайде свою, справжню родину», - сказала на закінчення зустрічі Юлія Джос.