21.01.2019 | 13:13

Полтавська обласна служба зайнятості стала учасником проекту інноваційної моделі професійної інтеграції ВПО та інших соціально вразливих верств населення у Полтавській області за участю проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Як наслідок, інвестори передають для Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості обладнання на 100 тисяч гривень, що дало змогу без залучення коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ліцензувати нові професії «Кравець» та «Закрійник».

У 2018 році Державний навчальний заклад «Полтавський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» отримав три ліцензії на нові професії – «Слюсар з механоскладальних робіт», «В'язальниця» і «Кравець». «Закрійник» – у процесі ліцензування. 

     –  Зараз триває закупівля обладнання за проектом GIZ, зокрема сучасних розкрійних дискових ножів, розкрійних шабельних ножів, швейних машинок і програмного забезпечення. Обласний центр зайнятості подав заявку на цей грант, конкурс виграли. Запрошуємо людей на навчання, поки що формуються групи,  – зазначає заступник директора з навчально-виробничої роботи Полтавського ЦПТО ДСЗ Валерія Коваль. – Для людей, які перебувають на обліку в службі зайнятості, навчання безкоштовне.

Термін навчання професії кравця – 9 місяців, далі можна опанувати фах закрійника. На слюсаря з механоскладальних робіт вчать 5 місяців, на в’язальницю трикотажних виробів і полотна ­ – 2,5 місяця.

В'язальниця – професія, потрібна на ринку праці і приваблива можливістю започаткувати власну справу, розповіли в ЦПТО.

Валерія Коваль наголосила, що у Полтаві є шкарпеткове виробництво і туди на роботу потрібні в’язальниці. Зараз навчальний заклад чекає бажаючих навчатися, а роботодавець ­ – підготовлених  працівників.

Облаштовують у Полтавському ЦПТО також майстерню для слюсарів, куди закупили верстати і монтажні столи. Там навчається і група електромеханіків торговельного та холодильного обладнання   – теж нової професії, вчити якій розпочали торік.

Загалом у Полтавському центрі профтехосвіти Державної служби зайнятості готують кваліфікованих робітників за  10 професіями, ще одна проходить процедуру ліцензування.

Протягом минулого року в закладі пройшли навчання 3122 особи, з них 14 – за власні кошти. Робочі професії опанували 147 людей, короткострокові курси цільового призначення (підвищення кваліфікації) пройшли 2975 осіб, у тому числі навчання проходило і в районах області.

У планах колективу Полтавського ЦПТО ДСЗ на 2019 рік  – ліцензувати професії «Слюсар-ремонтник», «Оператор інформаційно-комунікаційних мереж» і «Няня». Остання – актуальна цікава професія, потреба в якій зростає у зв’язку з урядовою програмою «Муніципальна няня». Підготовлені спеціалісти зможуть здійснювати догляд за дітьми до трьох років і людьми похилого віку.