22.03.2019 | 10:33

Зустрітися з учасниками соціального проекту «Рука допомоги» з Полтавщини – такою була мета візиту до Полтавського обласного центру зайнятості Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка.

Пілотний проект «Рука допомоги» реалізовувався в Полтавській області Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку у 2015-2018 роках. Ця ініціатива мала на меті залучити до роботи працездатних непрацюючих членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб (ВПО), вивести цих людей зі стану бідності через надання допомоги в працевлаштуванні чи започаткуванні власної справи.

За період реалізації пілотного проекту у Полтавській області заяви про участь у ньому подали 1949 осіб. Реально долучилися півтори тисячі мешканців області.

За направленнями обласної служби зайнятості працевлаштовані 633 учасника пілотного проекту (120 осіб – ВПО та 513 членів малозабезпечених сімей). До участі в громадських і тимчасових роботах залучили 496 осіб.

На 20 засіданнях комісії, створеної при облдержадміністрації, по 48 учасниках проекту (23 ВПО і 25 малозабезпечених) прийняті позитивні рішення про надання поворотної фінансової допомоги для започаткування власної справи.

 47 учасників закупили заявлені в бізнес-планах обладнання та матеріали для підприємницької діяльності на загальну суму понад 3  мільйона гривень.

24 роботодавці отримали фінансову допомогу загалом на 1,7 мільйона гривень. Завдяки цьому створене 51 нове робоче місце, на яких працюють 18 ВПО, 24 члена малозабезпечених сімей і 9 учасників АТО.

Зустрітися з урядовцем в конференц-залі Полтавського обласного центру прибули заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  Людмила Корнієнко, директори міськрайонних філій обласного центру зайнятості та мешканці області, які завдяки проекту «Рука допомоги»  відкрили власну справу чи знайшли омріяну роботу.  

Учасники проекту-підприємці представили свої вироби і досягнення на невеликій виставці. Презентували зокрема олію, арахісові пасти, комбікорм, вишиті та помережені речі, одяг, зразки випускних і весільних альбомів, столярні вироби тощо.

– Цей проект дає змогу соціально незахищеним людям стати  самодостатніми, – відзначив Олег Пругло, звертаючись до учасників «Руки допомоги» у конференц-залі обласного центру зайнятості  – Це важливо і для вас, і для держави. Розглядаючи на комісіях ідеї людей, котрі хотіли стати підприємцями, ми бачили їхню захопленість і переконувались, що все робимо правильно. Тим більш приємно спостерігати все в динаміці, коли це працює і розвивається.  

– Пам’ятаю старт цього проекту, коли  був міністром соціальної політики України. Починали цю справу як експеримент, і він вийшов вдалим, – підкреслив Павло Розенко. – Головне, для чого започатковували – стимулювати можливості людей до самозайнятості, показати їм, що можна набагато більше зробити, ніж просто отримувати соціальну допомогу від держави. Ініціатива завжди краща від пасивності. Ми повинні створювати умови для тих, хто прагне і може себе реалізувати.

У результаті дії «Руки допомоги» на Полтавщині на ринок праці повернуті 1176 громадян. 47 сміливців, котрі започаткували власну справу, обрали для себе різноманітні напрямки. 20 осіб вирішили надавати послуги: будівельні, автотранспортні, ветеринарні, косметологічні, туристичні тощо. 12 обрали виробництво: хліба і хлібобулочних виробів, комбікормів, пошиття і ремонт одягу та інше. Ще 12 людей працюють у сільському господарстві, вирощуючи овочі, ягоди, курей, свиней, займаючись бджільництвом. Троє стали успішними підприємцями в торгівлі.

– 467 тисяч гривень податків вже сплачено учасниками проекту, котрі отримали фінансову допомогу, тобто гроші повертаються державі, – підсумувала Катерина Клавдієва. – На 1,7 мільйона гривень надана допомога учасникам-роботодавцям на створення робочих місць. За найманих працівників сплачений ЄСВ у розмірі 200 тисяч гривень. Головне – те, що люди повірили у власне майбутнє. Такого успішного проекту в соціальній сфері ще не було!

Своїми історіями успіху поділилися підприємці Сергій Ходіс, котрий виготовляє дерев’яні вироби, Євгеній Корнієнко, що надає фотовідеопослуги, власник панчішного виробництва Олег Бєляєв, господар міні-пекарні Володимир Опришко. Усі говорили про те, що варто продовжити фінансову підтримку бізнесменів-початківців і надалі, на розвиток їхньої справи та створення нових робочих місць.

Інших учасників проекту та їхні втілені мрії присутні побачили у відеофільмі, створеному на замовлення обласного центру зайнятості.