20.07.2022 | 14:36

Яких працівників шукають роботодавці Полтавщини?

Найбільше вакансій зараз налічується на підприємствах переробної промисловості – 28% усіх поданих пропозицій; у сільському, лісовому та рибному господарстві (18%); в оптовій та роздрібній торгівлі (15%); у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур'єрській діяльності (11%);  охороні здоров'я та наданні соціальної допомоги (6%).

У професійному розрізі, найбільше пропозицій роботодавці подають для кваліфікованих робітників з інструментом - 22% всіх вакансій: швачок, слюсарів-ремонтників, електромонтерів,  електрозварників, електрогазозварників.

Кожна п’ята вакансія – для тих, хто експлуатує або обслуговує обладнання та машини:  це зокрема  водії автотранспортних засобів, трактористи-машиністи, токарі, апаратники оброблення зерна, оператори механізованих складів, машиністи екскаваторів тощо.

Мають шанси швидко працевлаштуватися й працівники  сфери торгівлі  та послуг – продавці, охоронники, кухарі, офіціанти, молодші медсестри та медбрати. Як завжди, потрібні й бажаючі працювати на некваліфікованій роботі: підсобні робітники, вантажники, прибиральники, робітники з благоустрою.

Менше вакансій наразі для професіоналів: спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування), лікарів, вчителів, фармацевтів, економістів.

Суттєвим залишається дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. У середньому по області  на одне вільне робоче місце претендує 16 шукачів (торік на таку ж дату – 9). Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі – серед службовців і керівників (49 осіб), фахівців (31 особа), технічних службовців (29).

Середня заробітна плата у вакансіях, заявлених роботодавцями до Полтавської обласної служби зайнятості, у липні становить близько 8,5 тисячі гривень.  

Послуги Полтавської обласної служби зайнятості, станом на 1 липня,  отримували 17,7 тисячі безробітних. Допомогу по безробіттю  – 16 тисяч людей.

Серед зареєстрованих безробітних  жінки становлять 62 відсотки, молодь до 35 років – 27 відсотків;  люди, старші 55 років – 17 відсотків.  Половина безробітних мають вищу освіту.

Більше аналітичної та статистичної інформації тут: https://pol.dcz.gov.ua/analitics/view

Виникли запитання? Хочете отримати більше інформації про роботу служби зайнятості Полтавщини?

Телефон гарячої лінії Полтавського обласного центру зайнятості: 066 8423187.

Телеграм - канал Полтавського обласного центру зайнятості: Підтримка ДСЗ #1Полтава https://t.me/Pidtrimka_DCZ_1_Poltava.

Телеграм - канал вакансій  Робота Полтава ЦЗ https://t.me/Polt_robota