19.06.2019 | 16:42

У рамках проекту «Інноваційна модель інтеграції послуг з навчання, перекваліфікації та соціальної підтримки в Полтавській області» в Полтавському ЦПТО ДСЗ група жінок приступила до професійного навчання за фахом «Швачка».

Сутність цієї ідеї полягає в створенні механізму взаємодії представників державного, приватного, громадського секторів. Та поєднанні послуг навчання і перекваліфікації з одночасним забезпеченням соціальними послугами для професійної інтеграції внутрішньо переміщених осіб та інших соціально вразливих верств населення.
Служба зайнятості за названим проектом (що реалізується за підтримки програми співпраці з Німеччиною GIZ, громадської організації «Центр освіти дорослих Полтавщини», виконавчим партнером є Полтавський обласний центр зайнятості)  працює з безробітними. А  також  людьми, котрі звільнилися з місць позбавлення волі і не мають роботи, умовно засудженими, членами малозабезпечених сімей, вимушеними переселенцями, одинокими матерями, родинами, що мають дитину з інвалідністю, та іншими категоріями населення, яким потрібна допомога в профнавчанні і працевлаштуванні, потрібні професія і робота  для того, щоб відчувати себе впевненіше і заробляти на прожиття.

Група майбутніх швачок – незвичайна.  Дівчата дружні, усміхнені, сповнені бажання опанувати справу, що даватиме «гарантований шматок хліба», відкрити для себе нові горизонти і розібратися з життєвими негараздами, які є у кожної людини.
Крім навчання професії,  цим жінкам  безкоштовно пропонує  послуги професійний психолог та кейс-менеджер, який індивідуально супроводжує людину в різних життєвих ситуаціях і допомагає при вирішенні її проблем.  А головне, жінки мають можливість пройти навчання з особистісного розвитку і жіночого лідерства.

– Ви навчаєтесь в унікальній групі, тому у вас є можливість пройти курс, який допоможе розібратись в собі та розкрити свої лідерські якості. Попрацювати з особистим кейс-менеджером, – повідомила на зустрічі зі слухачками заступник директора Полтавського обласного центру зайнятості Тамара Сохацька. – У вас таким консультантом буде Альона Чикурова. Для жінки все це дуже важливо, оскільки жінки «тягнуть» на собі і роботу, і дім, і дітей, а часто ще й чоловіків, і потерпають від домашнього насильства, і не знають, куди звернутися, щоб вийти з кола постійних проблем.

У багатьох людей, особливо жінок, є соціальні, юридичні питання, пов’язані з аліментами, житлом, майном. Їх теж допоможе вирішити кейс-менеджер, принаймні підкаже для цього шлях. 

Крім того, панянкам надали інформацію  про кризовий центр для жінок, який діє у Полтаві. Туди можна приходити у разі потреби. Там допоможуть і з тимчасовим житлом, і з роботою, і з оформленням документів.

– З 2011 року займаюся кейс-менеджментом, тобто індивідуальним веденням складних випадків у житті людей, працюю в благодійній організації «Світло надії», – відзначила Альона Чикурова. – В усіх є ті чи інші проблеми, які зараз чи в майбутньому не даватимуть досягати мети і поставленого результату. Дуже важливо  мати під ногами надійну опору. Наше завдання – закінчити навчання і вигідно «продати» роботодавцю свої професійні навички, особисті якості. Ми маємо бути сильними і цільними, як кажуть, «без дірок», щоб міцно триматися на ногах самим і поставити на ноги своїх дітей. Відвідайте курси, які вам пропонуються, послухайте викладачів, які «самі себе зробили» –– це прекрасний шанс визначити для себе, де «дірки» і як їх «залатати».

Отже, жінкам цієї групи запропонували за бажанням взяти участь, крім основної професійної, ще й в додатковій освітній програмі.

Курси з особистісного росту варто закінчити ще й тому, наголосила Тамара Сохацька, щоб отримати сертифікат. Роботодавець, побачивши, що людина має не лише професійні, а ще й організаторські, лідерські якості, власні ідеї, не боїться йти вперед, опановувати щось нове, візьме на роботу насамперед такого працівника.

Зазначені курси розраховані на 108 навчальних годин і плануються на базі ЦПТО.

Жінки, які зараз навчаються на швачок, надалі також можуть продовжити здобувати фах кравця і закрійника.  Це вже дорога до власного бізнесу.

Присутні дізналися, що в Україні діють організації, у тому числі міжнародні, які надають грантову підтримку людям на відкриття власної справи.  Людина має пройти тренінг, написати і захистити бізнес-план, а потім отримає обладнання для заняття підприємництвом. У цих питаннях теж допоможуть персональний кейс-менеджер і служба зайнятості.

У розмові наводилися приклади, як жінки отримували, у тому числі, швейне устаткування. Це дає змогу, перебуваючи вдома з дітьми, шити і заробляти. Приміром, такою підтримкою скористалася жителька села Степне Полтавського району.

Тож майбутнім швачкам і лідеркам гості надали необхідні контакти, запропонували створити свою групу в соцмережах, щоб обмінюватися інформацією.  Та закликали скористатися наявними можливостями для професійного й особистісного зростання та успішного працевлаштування.