22.12.2018 | 08:50

Полтавський обласний центр зайнятості започаткував цільові інтерактивні навчальні модулі для своїх працівників і безробітних громадян.

Ідея нововведення – поступово зменшити кількість масових семінарів з пошуку роботи, де збираються люди, котрі перебувають на обліку у службі зайнятості. І перейти до формату якісних тренінгів з елементами інтерактивності для невеликих цільових груп.

Люди не вміють презентувати себе як фахівця

Перший пробний тренінг-навчання спробували провести за темою «Секрети створення резюме: як зробити його дорожчим». Родзинка в тому, що протягом одного дня тренування пройшли дві різні категорії слухачів. Спочатку писати ефективні резюме та робити їх ціннішими й дорожчими навчилися власне самі працівники міських і районних філій і центрів зайнятості. Потім, вже як тренери, вони розкривали групі безробітних секрети складання й просування вдалого опису професійних навичок претендента на роботу.  

– Ми сьогодні зіштовхнулися з такою проблемою, що людина не вміє себе презентувати. Як говорять, не вміє продати свій головний товар: свої вміння, навички. Будемо вчити. Особливо людей середнього, старшого віку, молодь. Рівень обізнаності наших клієнтів низький. Буває, навіть люди з вищою освітою не знають, що таке резюме. Тому треба вчити, працювати з ними, шукати нові форми роботи. – наголосила директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. – Цей тренінг –­ наче канва у вишивці. Малюнок є, а шиє кожний по-своєму. Треба напрацьовувати досвід, відчувати свою аудиторію.

   – Вносимо зміни у нашу роботу, звичні семінари трансформуються в тренінги. Готові взяти на себе методичне забезпечення. Наші тренери запропонують вам напрацьовані методичні матеріали сьогоднішнього тренінгу. Чекаємо від вас пропозицій – що змінити, додати, і ми всі разом удосконалимо  подальшу роботу, зробимо найбільш ефективний треніг, – звернувся до фахівців з районних філій один із модераторів заходу, начальник відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Микола Окара.

Тренерами для колег виступили заступник начальника відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Віталій Почеп і провідний фахівець відділу Ірина Товарищ.

Спільна робота, спільні висновки

Учасники навчання – 26 обізнаних спеціалістів, які багато років допомагають безробітним – цього разу працювали в групах, навчали одне одного, активно обмінювалися думками, зауваженнями. Провели власну роботу над помилками ­– що повинно і чого не повинно містити резюме, щоб швидше привернути увагу роботодавця, рекрутера чи кадровика.

Одна з порад від фахівців, яка знадобиться усім ­ – не пишіть довгих описів з ліричними відступами. Для цього є супровідний лист. А саме резюме – це документ, короткий і місткий. У 80 відсотків випадків роботодавці переглядають резюме обсягом не більше 1-2 сторінок.

– Чим більше населений пункт, тим ефективніше резюме. У сільській місцевості люди, як правило, знають одне одного. Але в нашій державі зараз яскраво виражена трудова міграція, працівники з сіл їдуть у міста за межі свого району, області, у тому числі вахтовим методом, і тоді їм потрібні резюме. Вважаю, коли ми говоримо про різні їх види, не варто використовувати лише шаблони резюме, – поділився думками учасник тренінгу, завідувач сектору активної підтримки безробітних Новосанжарської районної філії обласного центру зайнятості Олександр Поціпко.

І ось спільні висновки напрацьовані. Головна мета – показати в резюме реальну вартість людини як професіонала.

   – Це дуже важливе питання. На цьому тренінгу наше завдання ­– сформувати команду тих, хто готовий одразу попрацювати з безробітними.  Ті, хто стануть сьогодні тренерами, будуть відзначені в наказі на преміювання, – Катерина Клавдієва додала приємний бонус.

Сміливцями, котрі провели заняття з незнайомою їм групою безробіних, перебуваючих на обілку у Полтавській міськрайонній філії обласного центру зайнятості, стали: заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Лубенської міськрайонної філії Тетяна Колєсник, фахівець з питань зайнятості Горішньоплавнівської міської філії Олена Ясногородська і провідний фахівець з профорієнтації Чутівської районної філії Юлія Шейко.

Очікування і цілі

На навчання зібрались 15 людей, різних за освітою і фахом, які нині шукають роботу і є клієнтами служби зайннятості. Тема резюме зацікавила усіх.

– Державна служба зайнятості розвивається, реформується, впроваджує нові підходи в роботі. Зараз потребуємо переформатування звичних семінарів з техніки пошуку роботи у тренінги, – пояснив присутнім мету зібрання Микола Окара. – Тож пропоную уважно послухати, взяти активну участь, виконати запропоновані вправи і разом прийти до логічного завершення ­ – створення ефективного резюме.

Одна з учасниць ­ – полтавка Юлія Хоменко. За фахом фінансист, працювала в торгівлі, у сфері туризму, займалася підприємницькою діяльністю. Вже три місяці не працює.

– Мене запросили на цей семінар, прийшла дізнатися, як правильно скласти резюме по своїй спеціальності фінансиста, щоб воно було цікаве роботодавцям. Буду писати і подавати свої резюме в різні компанії, сподіваюся знайти високооплачувану роботу, – озвучила дівчина свої очікування.

Враженнями поділилася Тетяна Колєсник, яка в один день побувала і слухачем, і активним учасником тренінгу, й тренером:

– Тренінги це завжди копітка праця. Ми спілкуємось між собою, обмінюємось знаннями, досвідом, вказуємо на помилки. Застосували набутий досвід під час роботи з безробітними. І вдома в щоденній роботі будемо використовувати. Щойно пройшовши навчання сама, я наважилася  стати тренером тому, що багато працюю з людьми, майже щодня вдома проводжу семінари. Мені подобається не просто чиитати лекцію, а активно спілкуватися, розговорити людину, дати нові знання чи інформацію.

– Постійно шукаємо нові інноваційні методи роботи, тому розпочали таку серію навчань. Спробували провести інтерактивний тренінг для наших працівників і для безробітних. Відбулось перше навчання, будуть і наступні, що складатимуться з тематичних блоків, – підсумувала нововведення заступник директора – начальник відділу організації рекрутингу та партнерства у сфері зайнятості Полтавського обласного центру зайнятості, ініціатор тренінгів у  новому форматі Тамара Сохацька. – Це тільки початок нашої модульної системи навчання. Протягом наступного року у нас заплановано 12 модулів. З 1 січня 2019 року в державі починає впроваджуватись «інститут кар'єрного радника». Фахівці будуть повністю навчені і ми зможемо все це реалізувати. Наша система рухається, розвивається, змінюється, ми стаємо найбільшою рекрутинговою агенцією країни.