06.12.2018 | 11:26

Подружжя Ірини і Володимира Опришків з Гадяча розпочали в Сергіївці власний бізнес із випічки смачного хліба і хлібобулочних виробів.

– Купили приміщення в селі, зробили ремонт, з одного боку  відкрили магазин, з іншого – міні-пекарню, – розповідають підприємці.

Для втілення мрії про міні-пекарню скористалися мікрокредитом соціального проекту «Рука допомоги». Полтавщина – одна з областей, де реалізується цей пілотний проект. Впроваджує його Міністерство соціальної політики України. Виконавцями на Полтавщині є обласний центр зайнятості і департамент соціального захисту облдержадміністрації.

– Ми стали учасниками проекту «Рука допомоги» як роботодавці, котрі створюють нові робочі місця, – говорить Володимир Опришко. – Самі працюємо в сімейному бізнесі, двох людей взяли на роботу, ще двох оформляємо, вони проходять у нас стажування-навчання. І надалі  двох працівників візьмемо на роботу, загалом буде 6 робочих місць. 

Крім того, каже подружжя,  допомогли зі створенням пекарні Фонд підтримки підприємництва і Сергіївська об’єднана територіальна громада.

Випікають тут різні сорти хліба, близько 20 видів продукції.  Зокрема користуються попитом хліб житній, цибулевий, з насінням льону тощо, батони, булочки, плюшки, сосиски в тісті, макові «метелики», пиріжки з різними начинками та інша смакота. У планах – опанувати рецептуру круассанів. Нині  печуть у день більше 200 хлібин. Обладнання нове, сучасне.

– Ідея відкрити власну пекарню виникала кілька років тому, а реалізували її тільки зараз, завдяки співпраці з проектом, – кажуть господарі. – У Полтаві наші знайомі започаткували подібну справу.  І ми вирішили спробувати. Запросили технолога зі Львова, який навчив нас і наших працівників. Тепер наші земляки мають смогу куштувати смачну і корисну продукцію. Не використовуємо ніякої хімії, тільки традиційні домашні рецепти. Маємо своїх замовників і покупців. Люди пробують, хвалять, купують..

А це найдорожча оцінка для пекарів – коли їхні вироби смакують людям.

Сергіївську випічку зараз продають у п’яти селах Гадяцького району.