13.07.2022 | 08:50

З початку 2022 року послугами Державної служби зайнятості скористалися 782 тисячі громадян. Нове робоче місце за сприяння служби знайшли  169  тисяч українців.

 За видами економічної діяльності найбільше громадян було працевлаштовано в сільському господарстві – 36%, у переробній промисловості - 15%, у сфері торгівлі та ремонту  – 13% відповідно. 

Про це повідомляє Державний центр зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/novyna/mayzhe-800-tys-osib-skorystalysya-poslugam...

Під час воєнного стану спрощено процедуру реєстрації. Документи для набуття статусу, крім стандартної подачі в центрі зайнятості, можна подати онлайн - через портал Дія, зокрема мобільний застосунок, Google-форму, чат-бот служби або електронну пошту.

За перших півроку 2022 в громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 17 тисяч українців. До слова, у червні набула чинності Постанова Кабміну №716, яка регулюватиме організацію суспільно корисних робіт під час війни. Безробітним, які понад 30 днів перебувають у статусі безробітного і не знайшли роботу, пропонуватимуть долучитися до відбудови України та отримати за це гарантований заробіток. Умови таких робіт (обсяг, вимоги до працівників) визначатимуть місцева влада та військово-цивільні адміністрації, але всі вони будуть спрямовуватися на відбудову інфраструктури та економіки країни. Орієнтовний перелік робіт тут: https://is.gd/7jY86u .

Упродовж січня-червня 2022 року з  центрами зайнятості співпрацювали 67 тисяч роботодавців, які надали інформацію про 244 тисячі вакансій. Найбільше пропозицій  було  для робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин.

Для ефективного та швидкого працевлаштування українців служба зайнятості та шість провідних сайтів  з пошуку роботи (work.ua, robota ua, grc.ua, novarobota.ua, pidbir.com, jooble) домовилися про створення єдиного порталу вакансій. Наразі здійснюється його тестування.   

Для зручного пошуку роботи було створено телеграм-канал “Робота зараз. Державна служба зайнятості”. Щодня там розміщується близько двох тисяч пропозицій роботи. Кожен охочий може підписатися на розсилку вакансій за галуззю та регіоном через чат-бот @DCZ_worknow_bot. 

Упродовж першого півріччя 2022 року роботодавці України скористалися активними програмами підтримки від служби зайнятості. Так, компенсацію в сумі єдиного внеску за створення нового робочого місця та працевлаштування на нього безробітних з числа соціально незахищених категорій громадян отримали 1130 роботодавців. 

Під час воєнного стану компенсацію в сумі 6500 грн на місяць протягом двох місяців може отримати роботодавець, який взяв на роботу внутрішньо переміщену особу.  З початку дії програми таку компенсацію вже отримали понад 4 тисячі роботодавців. Сума профінансованих коштів -  понад 37 млн грн. 

У разі скорочення чи зупинення виробництва застраховані особи мають право на допомогу по частковому безробіттю.  103 підприємства України отримали кошти за програмою на суму понад 73 млн грн, що, зі свого боку, допомогло зберегти робочі місця майже 17 тисячам  працівників. 

Важливою ініціативою свого часу  стала програма релокації бізнесу, тобто переміщення підприємств із зон активних бойових дій на відносно безпечні території. Понад 600 підприємств, скориставшись цієї можливістю, перемістили свій бізнес в інші  області України, а майже 400 вже відновили свою роботу. Служба зайнятості, зі свого боку, провела роботу вже з 736 роботодавцями, насамперед, у наданні допомоги в швидкому та якісному підборі персоналу, організації профнавчання та інших послуг.

Професійне навчання за сприяння служби зайнятості проходили 28 тисяч безробітних, зокрема у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості – 16 тисяч слухачів. Найчастіше навчання проводилось за професіями: продавець, тракторист, кухар, водій, адміністратор. Про затребуваність профнавчання для безробітних свідчить той факт, що 80%  випускників працевлаштовуються за набутою спеціальністю.