30.10.2019 | 14:43

Цукор входить до складу майже всіх улюблених ласощів дітей і  дорослих. Смакуючи тістечками, зефіром чи мармеладом, дехто і не здогадується, як і з чого виготовляють «солодкий пісок».

Нещодавно про це дізналися учні Пустовійтівської школи Глобинського району. Поринути у цікавий світ цукроваріння діти змогли завдяки екскурсії на ТОВ «Цукорагропром», організованій фахівцями Глобинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості.

З неймовірним захопленням підлітки спостерігали за технологічними процесами виготовлення цукру: як приймають, миють і подрібнюють цукрові буряки, отримують, очищають і згущують дифузійний сік. А далі - варка, кристалізація та центрифугування утфелю; вибілювання, сушіння, пакування і зберігання цукру.

Цікава екскурсія, яку провела для учнів завідувач лабораторії  потужного підприємства Світлана Крутипорох, спонукала майбутніх випускників серйозно замислитись про вибір майбутньої професії. Адже діти мали змогу спостерігати за роботою кваліфікованих працівників безпосередньо на їхніх робочих місцях.

Школярі з зацікавленням дивилися, як злагоджено працюють буртоукладачі, транспортувальники, фільтрувальники, машиністи котлів і парових турбін, апаратники різних процесів, лаборанти, вантажники,  слюсарі та інші досвідчені фахівці своєї справи.

Юнаки та дівчата висловили вдячність керівництву ТОВ «Цукорагропром» за цікаву екскурсію та можливість поринути у цікавий світ робітничих професій харчової галузі.