10.06.2021 | 17:15

Документ, у якому вказуються місця роботи громадянина, віднині існуватиме і в паперовій, і в електронній формі.

З 10 червня 2021 року вступив у дію закон про електронні трудові книжки. Вводиться облік трудової діяльності працівників в електронній формі. 

Про це повідомив Пенсійний фонд України:  10 червня 2021 року набирає чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” - Пенсійний фонд України (pfu.gov.ua)   

10 червня 2021 року набирає чинності Закон України від 5 лютого 2021 року № 1217-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”.

 Законом запроваджується облік трудової діяльності в електронній формі, що дозволяє не оформляти/не вести паперові трудові книжки. 

Пенсійний фонд України протягом п’яти років має включити до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками.
 
За наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи пенсію за віком буде призначено автоматично  (без звернення особи) з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку.

Включення Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності названим законом.  Про внесення змін до деяких ... | від 05.02.2021 № 1217-IX (rada.gov.ua)

При цьому звична трудова книжка зберігається, але порядок її ведення зміниться. За бажанням працівника роботодавець вестиме паперовий варіант документа. Після внесення усіх даних про трудову діяльність  людини до Держреєстру, роботодавець зобов'язаний видати оригінал трудової книжки на руки працівнику під підпис. 

Перенесенням відомостей про роботу до реєстру займатимуться роботодавці. Але і працівник може подати відомості про свою роботу через портал електронних послуг Пенсійного фонду:    https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/InfoTK .