09.10.2019 | 14:15

Візією відділу по роботі з персоналом Полтавського обласного центру зайнятості є формування усвідомлення кожним фахівцем Полтавської обласної служби зайнятості своєї особистої першочергової значимості для дієвих,  результативних відносин між клієнтом і службою. Саме такий підхід дасть можливість досягнути кращих результатів, а реалізація державної політики зайнятості відбуватиметься лояльніше та ефективніше.

Реалізація даного підходу відбувається вже на початковому етапі розвитку фахівця, в період його адаптації на новому робочому місці – під час наставництва.

Суть професійного наставництва полягає у двосторонній співпраці наставника, тобто більш досвідченого співробітника, і новопризначеного фахівця, що планує опанувати  аналогічний  напрям діяльності. Наставник  – це людина з особистим досвідом успіху, яким готовий поділитися з підшефним. Він є і психологом, і вчителем, і консультантом, який страхує своїх підопічних від помилок, допомагає направити їхні ідеї в правильне русло з певною вигодою для установи.

Протягом 2018-2019 років у Полтавській обласній службі зайнятості в ролі менторів виступили 15 фахівців, серед яких як начальники структурних підрозділів так і провідні фахівці. Варто зауважити, що підбір наставника – це складний момент, адже наставник не буде ефективним, працюючи «з під палки»  чи проти власної волі. Тому всі наставники, обрані на зборах відповідних структурних підрозділів, виявили власне бажання і готовність допомагати новим колегам, які прийшли в колектив, досягти дієвих результатів у роботі. 

Завдяки професійним діям наставників кожний з підшефних успішно пройшов період адаптації в Полтавській обласній службі зайнятості та результативно працює.  

Наставництво – це формальний інститут, який дає можливість новопризначеним фахівцям подивитися на досвідчених людей у роботі. Тут отримують знання, яких немає в жодному підручнику – це практика, що  дозволяє глибоко вивчити питання, отримати досвід та відчути корпоративну культуру установи.

У ролі наставника спробувала себе і Тетяна Василівна Максімова, яка працює в службі зайнятості понад 10 років і наразі очолює відділ активної підтримки безробітних Гадяцької міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості. ЇЇ підшефною стала Валентина Андрійченко, новопризначений фахівець з питань зайнятості названого відділу, яка щойно закінчила навчання у виші.

«Коли я свого часу починала працювати, у мене не було конкретного наставника та послідовного підходу до оволодіння професією, тому вважаю наставництво дуже потрібною справою, – ділиться враженнями  Тетяна Василівна, – за таких умов новий працівник швидше адаптується до умов роботи, до колективу, наставник завжди зможе порадити, підказати, вберегти на перших порах від помилки».

Раніше Тетяна Василівна теж допомагала новим працівникам, але тепер усе це, за її словами, упорядковано та послідовно, відповідно до індивідуального плану теоретичної та практичної підготовки.

«Крім того, велику роль у проведенні наставництва для мене відіграв відділ по роботі з персоналом Полтавського обласного центру зайнятості, фахівці якого з великою майстерністю надавали методичну допомогу в його організації та проведенні», – додає наставник і резюмує: – «Це чудово, що впроваджується наставництво, адже така взаємодія досвідченого і новопризначеного працівників актуальна й дуже корисна для обох. Та найбільшу вигоду має клієнт служби зайнятості, адже він швидше отримує навченого фахівця, котрий професійно надаватиме соціальні послуги».

Таким чином можна стверджувати, що наставництво є першим кроком до становлення новопризначеного працівника як фахівця. Створивши, на основі досвіду наставника, власний стиль – позитивний, заснований на клієнтській довірі, новопризначений фахівець може ефективно надавати послуги, переконувати клієнта та вдало реалізувати державну політику зайнятості населення.