20.06.2019 | 15:41

Державна служба зайнятості з початку нинішнього року запровадила новий порядок обслуговування клієнтів.

Під час відповідних тренінгів працівники служби оволоділи навичками, необхідними для виконання функцій реєстратора і кар’єрного радника, тобто фахівців, які супроводжують безробітного у процесі пошуку роботи.
Разом із фахівцями, які щодня працюють на прийомі населення, у ролі реєстраторів спробували себе і директори філій Полтавського обласного центру зайнятості.

Реєстратор здійснює первинний прийом, реєстрацію, анкетування клієнта, підбір вакансій. Цей спеціаліст першим зустрічає відвідувача, вивчає його цілі й очікування, налаштовує і мотивує на працю.

Наші директори діляться  враженнями від такого експерименту. Отримавши досвід роботи безпосередньо на прийомі громадян, міркують про те, що треба змінити в діяльності служби для ефективнішого обслуговування клієнтів.

***

Наталія ХЕЙЛИК, директор Кобеляцької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості. 

У рамках запровадження в Полтавській області  інституту кар’єрного радника, директор на практиці виконувала  функції  реєстратора.

Хочу акцентувати увагу на тому, що індивідуальність підходу до кожного безробітного гарантує якісне надання соціальних послуг, оперативний підбір роботи та швидке укомплектування заявлених роботодавцями вакансій. Але враховуючи ситуацію, що склалася на ринку праці, в повній мірі реалізувати індивідуальність підходу, вивчити життєву ситуацію, побажання кожного, дізнатися його інтереси унеможливлює обмеженість в часі, відведеному для співбесіди з людиною.

Опрацювавши виконання функцій  реєстратора, маю пропозиції: 

* за посадовими обов’язками визначити особу, яка буде виконувати функції безпосередньо  адміністратора ( не поєднуючи функції реєстратора), який  спрямовує відвідувача  до відповідного спеціаліста;

* фахівцям відділу організації працевлаштування об’єднати функції реєстратора і кар’єрного радника, оскільки для осіб, які шукають роботу і є жителями села ( а їх переважна більшість) досить складно  тривалий час перебувати на прийомі у реєстратора і кар’єрного радника, бо  автобусне сполучення з районним центром не налагоджене, а людям треба добратися додому. Витративши час на співбесіду з реєстратором, чекають прийому до кар’єрного радника, який часто визначається на інший день. Також витрачають більше часу  для відвідування центру зайнятості при складанні індивідуального плану працевлаштування, проведення поглибленого профілювання. Повторюють майже одну і ту саму інформацію для реєстратора та кар’єрного радника, що створює психоемоційну напругу та невдоволення відвідувачів.