29.08.2016 | 13:41

Із збільшенням кількості демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО, збільшилась і чисельність осіб що звернулись до центру зайнятості з метою пошуку роботи. Фахівці центрів зайнятості надають весь комплекс соціальних послуг, які передбачають залучення до активних програм соціальної та професійної адаптації, допоможуть знайти роботу постійну або тимчасову, підвищити кваліфікацію або отримати нову конкурентоспроможну на сучасному ринку праці професію, отримати матеріальну підтримку шляхом участі в громадських роботах, отримати статус безробітного та матеріальну допомогу та ін. Але поряд із питаннями, щодо зайнятості існує й ряд інших проблем, зокрема соціальний захист, медичне та психологічне консультування. В таких випадках на допомогу приходять громадські організації та органи соціального і медичного обслуговування.

Нещодавно у Чорнухинському районному центрі зайнятості відбулася зустріч за принципом «Центр під одним дахом» для 19 демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО.

На зустріч було запрошено представників влади та соціальних партнерів: Коваленка Дмитра Валерійовича – начальника відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Чорнухинського районного військового комісаріату, Гаврилко Світлану Дмитрівну – головного спеціаліста управління праці та соціального захисту населення, Чобітько Тетяну Михайлівну – начальника відділу персоніфікованого обліку осіб УПСЗН, Лисенко Людмилу Володимирівну – провідного спеціаліста  Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Кеди Юрія Миколайовича – голови центру допомоги учасникам АТО, Кошмана Валерія Миколайовича – завідувача сектору землеустрою та ринку земель, Даніка Олександра Михайловича – головного спеціаліста Чорнухинської районної державної  адміністрації.

У першу чергу присутнім надано інформацію про послуги служби зайнятості. Багато цікавих питань було адресовано представнику земельного відділу Кошману Валерію Миколайовичу. Демобілізовані  військовослужбовці, учасники АТО цікавилися процедурою отримання ділянок під забудову, розміри, місця виділення та ін.

В ході розмови виявлено, що двом особам відмовили у наданні земельних ділянок. Особам рекомендовано звернутись до сільської ради і повторно подати заяву знову, Кошман В.М. тримає це питання на контролі.

Суттєво відчувається активна робота спеціалістів Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на сьогодні уже використано більше ста тисяч гривень на відпочинок демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО і членів їх сімей.

Присутнім було запропоновано звернутись до управління праці та соціального захисту населення щодо включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги: «75-відсотків знижки з оплати житлово-комунальних послуг, в межах соціальних нормативів», але як виявилось для цього потрібно мати посвідчення учасника бойових дій. Виявилось, що троє осіб не мають вищезазначених документів і їм рекомендовано звернутись до Чорнухинського районного військового комісаріату для оформлення посвідчення. 

Надалі планується проведення спільних семінарів, адже є реальна значимість і допомога хлопцям, які не завжди можуть розібратися у законодавчих актах або звернутися у відповідну службу.