03.08.2016 | 12:57

Із збільшенням кількості демобілізованих із зони АТО, збільшилась і чисельність осіб що звернулись до центру зайнятості з метою пошуку роботи. Фахівці центрів зайнятості надають весь комплекс соціальних послуг, які передбачають залучення до активних програм соціальної та професійної адаптації, допоможуть знайти роботу постійну або тимчасову, підвищити кваліфікацію або отримати нову конкурентоспроможну на сучасному ринку праці професію, отримати матеріальну підтримку шляхом участі в громадських роботах, отримати статус безробітного та матеріальну допомогу та ін. Але поряд із питаннями, щодо зайнятості існує й ряд інших проблем, зокрема соціальний захист, медичне та психологічне консультування. В таких випадках на допомогу приходять громадські організації та органи соціального і медичного обслуговування.

 

28 липня 2016 року в Чорнухинському районному центрі зайнятості відбулася зустріч у «Центрі під одним дахом» для військовослужбовців та демобілізованих учасників АТО, за участю представників влади та соціальних партнерів: Лисенко Людмила Володимирівна – провідний спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Коваленко Дмитро Валерійович – начальник відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Чорнухинського районного військового комісаріату, Гаврилко Світлана Дмитрівна – головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення Чорнухинської РДА, Чобітько Тетяна Михайлівна – начальник відділу персоніфікованого обліку осіб УПСЗН, Кеда Юрій Миколайович – голова центру допомоги учасникам АТО, Кошман Валерій Миколайович – завідувач сектору землеустрою та ринку земель, Данік Олександр Михайлович – головний спеціаліст апарату райдержадміністрації.

У першу чергу надано інформацію про послуги служби зайнятості. Багато цікавих питань було озвучено на адресу представника земельного відділу Кошмана Валерія Миколайовича. Присутні цікавилися процедурою отримання ділянок під забудову, їхніми розмірами, місцями виділення та ін., в ході розмови виявлено, що двом особам відмовили у наданні земельних ділянок. Особам рекомендовано звернутись до сільської ради і повторно подати заяву знову, Кошман В.М. тримає це питання на контролі.

Суттєво відчувається активна робота спеціалістів центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на сьогодні уже використано більше ста тисяч гривень на відпочинок демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО і членів їх сімей.

Присутнім було запропоновано звернутись в управління праці та соціального захисту населення для включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги: «75-відсотків знижки з оплати житлово-комунальних послуг, в межах соціальних нормативів», але як виявилось для цього потрібно мати посвідчення учасника бойових дій. Було виявлено що троє осіб не мають таких документів, рекомендовано звернутись до Чорнухинського районного військового комісаріату для оформлення посвідчення. 

Надалі планується проведення спільних семінарів, адже є реальна значимість і допомога для хлопців, які не завжди можуть розібратися у законодавчих актах або звернутися у відповідну службу.