02.12.2016 | 13:03

Представники мультидисциплінарних робочих груп з питань протидії торгівлі людьми із Карлівського, Чорнухинського та Хорольського районів взяли участь у дводенному тренінгу «Мультидисциплінарний підхід до виявлення, ідентифікації та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми». У наданні такої допомоги приймає участь і служба зайнятості.

Протягом 30 листопада - 1 грудня тренери БО «Світло надії» Ольга Гришко і Оксана Мізик навчали учасників семінару працювати із нормативними документами, складати план реабілітації постраждалої особи, розповіли, як за нього звітуватися та яким чином побудований національний механізм взаємодії.

Постановою КМУ від 22.08.2012 № 783 затверджено «Порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми». Суб’єкт, який виявляє постраждалу особу, перш за все, інформує її про можливість отримання комплексної допомоги. Потім, якщо він не є відповідальним за процедуру встановлення статусу, він перенаправляє до відповідного структурного підрозділу РДА, у кожній він визначається самостійно. Відповідальна особа збирає документи і надсилає їх на Міністерство соціальної політики України. Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді повинен провести оцінку потреб постраждалого та скласти план реабілітації. Про хід виконання потрібно звітуватися щоквартально управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА. Вони, у свою чергу, звітуються Мінсоцполітики», - розповіли тренери.

Мультидисциплінарні робочі групи створено у кожному із 25-ти районів Полтавської області. До їх складу увійшли відповідальні посадові особи за процедуру встановлення статусу постраждалого від торгівлі людьми, представники Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Служби у справах дітей, міграційної служби, закладів охорони здоров’я та Національної Поліції. «Після того, як тренінги відвідають усі мультидисциплінарні групи, буде відібрано 20 фахівців, яких підготують ще поглиблиніше, щоб вони могли проводити інформаційні заняття серед своїх колег. Це забезпечить сталість роботи напрямку у районах», - додають тренери.

Тренінги відбувають в рамках Проекту «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Полтавській області», що реалізується БО «Світло надії» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за підтримки Державного департаменту США.