26.07.2023 | 14:58

Підприємець Тетяна Чернікова, котра подала заявку на мікрогрант за програмою «єРобота» і стала переможцем, займається виробництвом готової їжі та пакуванням продукції в реторт-пакети.

Як ФОП жінка зареєструвалася у 2018 році. Після переїзду із Донецька у Харків заснувала тепличне господарство, вирощувала зелень і  реалізовувала салатні мікси через торговельні мережі під торговою маркою Green for you.

Тетяна Олександрівна мала намір організувати переробний цех,  виготовляти  фруктові чіпси, в’ялені овочі та іншу продукцію. Однак з початком військових дій, через небезпеку, релокувала обладнання до орендованого приміщення у селище Оржиця Полтавської області.

Свою виробничу діяльність на новому місці розпочала з  пробних партій плодоовочевої консервації та каш.

Ця продукція стала користуватися несподівано великим попитом у місцевих жителів, переселенців і військових. Тоді виробники й вирішили: для забезпечення готовою їжею захисників і людей, які перебувають у зоні активних бойових дій, часто без світла, води, газу та можливості приготувати собі їсти - виробляти продукти у реторт-пакетах. Це зручна упаковка, здатна витримувати високі і низькі температури. В такому вигляді їжу можна довго зберігати  навіть без холодильника.

Ідея знайшла підтримку у волонтерських організаціях, які закуповують харчі для гуманітарних наборів. Перші замовлення вже виконані.  

Вирішилося і питання сировини: жителі громади мають надлишок вирощених овочів і можуть продавати свою городину для отримання додаткового доходу.

Тож виробництво їжі для екстремальних умов працює!

Продукцію вже можна замовляти через соцмережі. Greenforyou.food - смачна їжа в пакетах

 У перспективі Тетяна Чернікова має намір налагодити випуск ще 10 найменувань продукції (каші, закуски, джеми) в реторт-упаковці та загалом збільшити асортимент до 20 видів. Крім того, вона розробила лінійку веганських продуктів – роли, салати тощо. Підприємиця   створила два робочих місця, а з часом планує збільшити штат працівників до 10 осіб.