13.12.2022 | 10:28

Підприємець Тетяна Чернікова, котра подала заявку на мікрогрант за програмою «єРобота» і стала переможцем, займається виробництвом готової їжі та пакуванням продукції в реторт-пакети.

Як ФОП жінка зареєструвалася у 2018 році. Після переїзду із Донецька у Харків заснувала тепличне господарство, вирощувала зелень і  реалізовувала салатні мікси  під торговою маркою Green for you.

Тетяна Олександрівна мала намір організувати переробний цех, виготовляти фруктові чипси, в’ялені овочі та іншу продукцію. З початком військових дій релокувала обладнання до орендованого приміщення у селище Оржиця Полтавської області.

Свою виробничу діяльність на новому місці розпочала з  пробних партій плодоовочевої консервації та каш.

Ця продукція стала користуватися несподівано великим попитом у місцевих жителів, переселенців і військових. Тоді виробники й вирішили: для забезпечення готовою їжею захисників і людей, які перебувають у зоні бойових дій, часто без світла, води, газу та можливості приготувати собі їсти - виробляти продукти у реторт-пакетах. Це зручна упаковка, здатна витримувати високі і низькі температури. В такому вигляді їжу можна довго зберігати  навіть без холодильника.

Ідея знайшла підтримку у волонтерських організаціях, які закуповують харчі для гуманітарних наборів. Перші замовлення вже виконані. Вирішилося і питання сировини: городину закуповують у місцевих жителів. Тож виробництво їжі для екстремальних умов працює! 

У перспективі Тетяна Чернікова має намір налагодити випуск ще 10 найменувань продукції (каші, закуски, джеми) в реторт-упаковці та загалом збільшити асортимент до 20 видів, розробити лінійку веганських продуктів і вийти на міжнародний ринок.

Підприємиця планує одразу створити два робочих місця, а з часом збільшити штат працівників до десяти. Кошти мікрогранту витрачатимуться на розширення виробництва, закупівлю обладнання,  оренду приміщення тощо.

Подати заявку на отримання гранту можуть і працюючі підприємці, і люди, які не мають досвіду ведення бізнесу. Подати заявку можна через Портал Дія.

Телеграм-канал Полтавського обласного центру зайнятості: Підтримка ДСЗ #1Полтава https://t.me/Pidtrimka_DCZ_1_Poltava.

Телефон гарячої лінії Полтавського обласного центру зайнятості: 066 8423187.