14.01.2020 | 16:14

Вже не перший рік триває плідна взаємодія Семенівської філії Полтавського обласного центру зайнятості і місцевого бюро  правової допомоги.

 Згідно з Меморандумом про співпрацю, фахівців бюро часто запрошують на зустрічі о участі в семінарах, зустрічах з безробітними з питань легальної зайнятості, організації та ведення підприємництва, трудової міграції, укладання трудового договору. Фахівці Семенівської філії приділяють значну увагу  інформаційним і консультаційним семінарам як засобам надання корисної інформації клієнтам, висвітлення того чи іншого актуального питання або методу, що допомагають пришвидшенню працевлаштування та можливості адаптації в сучасному світі.
 У першу декаду січня 2020 року проведені дві зустрічі керівника Семенівського бюро правової допомоги Тетяни Новобранець з клієнтами служби зайнятості.

Під час заходів Тетяна Олександрівна інформувала присутніх про порядок отримання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги фізичним особам, згідно зі ст.13 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», а також про перелік необхідних документів для її отримання.

Також вона докладно роз’яснила, що основним завданням установи є створення рівних можливостей доступу громадян  до правосуддя. Це здійснюється шляхом організації надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема надання таких видів правових послуг як захист, здійснення представництва інтересів осіб, складання документів процесуального характеру. Присутні отримали інформацію про залучення адвоката за рахунок держави для представництва інтересів у суді у цивільних та адміністративних справах, та про можливість скористатись онлайн-сервісами Міністерства юстиції України.
 Учасники зустрічі виявили зацікавленість до наведеної інформації, ставили запитання та отримали тематичні буклети.

***                     

У рамках співпраці між службою зайнятості та службою з питань пробації 14 січня  фахівці Семенівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Тетяна Баранцова та Семенівського бюро правової допомоги Олена Вареник у  районному секторі пробації провели традиційний захід з питань надання соціальних послуг особам, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Під час зустрічі дану категорію населення ознайомили з послугами, які надає служба зайнятості.

Зокрема з наявними вакансіями, на які є можливість працевлаштуватися в Семенівському районі та Полтавській області вахтовим методом, можливістю проведення професійної орієнтації та безкоштовного професійного навчання за направленням служби зайнятості з подальшим працевлаштуванням. Розповіли присутнім про новий електронний сервіс служби зайнятості – Освітній порталом ДСЗ, можливості пройти там навчання, зокрема правильно створити вдале резюме.


Поінформували людей і про послуги, що надає бюро правової допомоги. Зокрема звернули увагу присутніх на правову допомогу, що гарантується державою – надання правової інформації, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру,  забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги тощо.
 Як свідчить практика, проведення подібних заходів формує психологічну та соціальну готовність  до професійного становлення, сприяє успішній адаптації в суспільстві та соціальної захищеності даної категорії осіб.