Інформує Державна служба зайнятості
Ваучер – це документ, що дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію за професіями та спеціальностями, а також підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні у закладах освіти чи у роботодавця.
Громадяни, які мають професійно-технічну або вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер та підвищити свій професійний рівень за затвердженим Переліком професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації.
Хто може скористатись ваучером на навчання?
- особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;
- особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
- особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, до досягнення ними пенсійного віку;
- внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.
З 29 жовтня 2022 року право на отримання ваучера отримали:
- особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
- особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.
Категорія осіб, звільнених з військової служби, доповнена особами, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Нещодавно перелік осіб, які мають право на отримання ваучера, доповнено категорією осіб, стосовно яких згідно із Законом України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» (набрав чинності 19 листопада 2022 року) встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.
Крім того, визначено, що у разі відсутності у особи трудової книжки (її дубліката) вона (в числі документів, які подаються для отримання ваучера) може надати відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Вартість ваучера встановлюється у межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом. Це визначено ст. 30 Закону України «Про зайнятість населення».
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб визначається в державному бюджеті. Такий розмір станом на 01 січня 2023 року становить 2 684 грн. Це визначено статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Також зазначаємо, що цей розмір визначений в цілому на рік.
Отже вартість ваучера не може перевищувати в 2023 році 26 840 грн.
Ознайомитися з іншою інформацією про ваучери можна на сайті Державного центру зайнятості у розділі “Навчання” - “Ваучери”.
Довідково: З метою підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці 218 осіб у cічні - лютому 2023 року вже отримали ваучер для підвищення кваліфікації громадян!
Телеграм-канал Полтавського обласного центру зайнятості: Підтримка ДСЗ #1Полтава https://t.me/Pidtrimka_DCZ_1_Poltava.
Телефон гарячої лінії Полтавського обласного центру зайнятості: 066 8423187.