11.06.2021 | 14:24

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею фахівці Семенівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості спільно з бюро правової допомоги провели для школярів  інформаційний вебінар «Праця неповнолітніх: що потрібно знати». 

Всесвітній день боротьби з дитячою працею припадає на 12 червня. Дату встановила Міжнародна організація праці, яка бореться з проявами трудової експлуатації дітей. Ідея внести в календар нову дату з’явилася в 1997 році після проведення заходів, присвячених боротьбі з найгіршими формами дитячої праці.

Для того, щоб роз'яснити підліткам важливість дотримання норм закону при роботі неповнолітніх, недопущення використання найгірших форм дитячої праці, для учнів Степанівського загальноосвітнього закладу середньої освіти фахівці Семенівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості спільно з бюро правової допомоги провели вебінар «Праця неповнолітніх: що потрібно знати».

Представник служби зайнятості Тетяна Баранцова ознайомила учнів з послугами служби зайнятості та основними видами дитячої праці – виснажливою й надмірно тривалою працею у домашніх господарствах, роботою у промисловості, сімейному бізнесі, на вулиці (миття автомашин, жебракування).

Далі до заходу долучилась заступник керівника відділу Семенівське бюро правоої допомоги Кременчуцького місцевого центру з надання БВПД Олена Зайченко, яка розповіла підліткам про послуги бюро, а також про те, що у нашій державі праця неповнолітніх має свою специфіку. Відповідно до чинного законодавства України прийняття на роботу осіб молодше 16 років не допускається (як виняток, за наявності згоди одного із батьків, можуть прийматися неповнолітні, які досягли 15 років).

Підлітки до 16 років можуть працювати у вільний від навчання час, при цьому робота повинна бути легкою та не завдавати шкоди здоров’ю неповнолітнього.

Праця дітей національним законодавством не заборонена, але її застосування має відповідати нормам Кодексу законів про працю України.

Наприкінці заходу учням наголосили, що діти, які працюють у надто ранньому віці, понад встановлену тривалість робочого дня, в умовах, що є шкідливими для їхнього здоров’я і  розвитку, позбавлені дитинства і майбутнього.

Тож працювати до досягнення повноліття можливо, але робота має бути обов'язковго легальною і оформленою відповідно до законодавства з урахуванням особливостей працевлаштування неповнолітніх.