09.04.2021 | 08:14

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім`ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками або законними представниками, надання їй та її сім`ї послуг, спрямованих на повернення у родину відповідно до найкращих інтересів дитини. Таким чином, дитина потрапляє не до інтернатного закладу, а в родину, де її легше реабілітувати. Поки вона виховується в нормальних умовах, соціальні працівники працюють з її рідною сім`єю, спільно шукають можливі шляхи виходу з проблемної ситуації, після подолання якої дитина повертається у родину.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для догляду, виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні.

Не може бути патронатним вихователем особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України. Сімейний кодекс України | від 10.01.2002 № 2947-III (rada.gov.ua) (обмежені у дієзнатності тощо) 

Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника з числа членів його родини.

Патронат – це офіційне працевлаштування для вихователів та шанс знайти своє покликання.

Держава надає кандидатам в патронатні вихователі можливість пройти відповідну підготовку та отримати професійну підтримку в процесі реалізації своєї діяльності, гарантує грошове забезпечення, яке становить п`ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць, та соціальну допомогу на утримання кожної влаштованої дитини. Також за патронатного вихователя сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Основним місцем роботи патронатного вихователя стає патронатна сім`я, відповідно йому нараховуватиметься страховий стаж.

Патронатний вихователь не може поєднувати догляд за дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

Дізнатися більше про умови та можливості оформлення патронату над дітьми можна на сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням: https://www.msp.gov.ua/content/patronat-nad-ditinoyu.html

Деякі питання здійснення патронату над дитиною: Деякі питання здійснення патрона... | від 16.03.2017 № 148 (rada.gov.ua)