08.04.2021 | 14:42

У Комітеті ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 7 квітня відбулися слухання на тему: «Про стан виконання Стратегії подолання бідності».

Про це повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України:  Новини комітетів - У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорено виконання Стратегії подолання бідності - Офіційний портал Верховної Ради України (rada.gov.ua)

Питання подолання бідності є одним із головних завдань Цілей сталого розвитку, схвалених на Саміті ООН на період до 2030 року.

«Стратегія подолання бідності включає декілька важливих напрямів. Перший – розширення доступу населення до продуктивної зайнятості та зростання доходів. Другий напрям – доступ населення до соціальних послуг і інфраструктури. Третій напрям – мінімізація бідності соціально вразливих верств населення», - зазначила зокрема голова Комітету Галина Третьякова.

Представник Міжнародної організації праці в Україні Антоніу Сантуш підтримав необхідність детінізації зайнятості, сприяння переходу від неформальної економіки до формальної та скорочення масштабів незадекларованої праці. Він відзначив важливість розробки законопроектів про ознаки трудових відносин (№5051 та №5054), а також надав свої рекомендації до проектів.

Також учасники слухань обговорили реалізацію нового Закону «Про соціальні послуги», диспропорції на ринку праці, питання пенсійного забезпечення, адресності соціальної допомоги, соціального захисту дітей, військовослужбовців, дистанційної роботи та інші питання.