23.02.2021 | 15:47

У лютому 2021 року на Полтавщині триває інформаційно-роз'яснювальна робота з відвідування місцевих роботодавців стосовно питань детінізації зайнятості.

Днями у Пирятині спільне відвідування здійснили представники Пирятинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості та відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці в Полтавській області.

Головна мета заходу полягає в тому, щоб донести роботодавцю: не оформляючи належним чином трудові відносини, він позбавляє найманого працівника права на відпустки, оплату лікарняного, допомоги по безробіттю тощо. Працівник втрачає страховий стаж і соціальну захищеність  у майбутньому.

Роботодавець також несе відповідальність за невиконання вимог трудового законодавства по належному оформленню своїх співробітників на роботу. 

Тож під час таких інформаційних відвідувань соціальні партнери наголошують на важливості офіційного оформлення трудових відносин і підкреслюють негативні наслідки незадекларованої праці як для найманих працівників, так і для роботодавців.

Людям  пояснюють, що питання легалізації зайнятості та заробітної плати є надзвичайно актуальними.