31.07.2020 | 15:15

З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби проти торгівлі людьми Горішньоплавнівська міська філія Полтавського обласного центру зайнятості спільно з Кременчуцьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели  інформаційний вебінар на тему «Безпечна міграція та протидія торгівлі людьми».

Мета заходу: підвищення обізнаності вразливого населення Полтавської області щодо безпечної міграції та працевлаштування.

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі, є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність. Щороку по всьому світу мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу, і Україна - не виключення. 

Найбільш поширеною формою торгівлі людьми є трудова експлуатація. Тож кожному варто подбати про безпечну роботу та лагальне працевлаштування. 

 Служба зайнятості завжди допоможе працевлаштуватися офіційно! 

***   

30 липня, коли відзначався Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, фахівцем з профорієнтації Диканської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Ларисою Дмитренко проведені вебінари у форматі Zoom для безробітних на тему: «Безпечна міграція та протидія торгівлі людьми».

Актуальність теми щодо безпечного працевлаштування  в Україні  та за кордоном, на жаль, не втрачається, а тому інформаційна робота з даного питання є систематичною і дуже важливою. 

Під час  вебінару розглянуті причини поширення цього явища, форми, ознаки та попередження ситуацій торгівлі людьми. Також надана інформація про оформлення необхідних документів для законного працевлаштування за кордоном, ознаки сумнівних оголошень про роботу та перелік організацій до яких  можна звернутися за допомогою в Україні та за кордоном. Учасники онлайн - конференції повідомлені про отримання будь-якої консультації за телефоном гарячої лінії з протидії торгівлі людьми  набравши  номер 527 з мобільного.

 Тож тільки легальне працевлаштування - це те, до чого має прагнути будь-яка людина, яка виїжджає на роботу за кордон чи в інший регіон.

Саме легальне працевлаштування означає правовий та соціальний захист в країні працевлаштування. Виїжджаючи, повертайтеся додому та втілюйте найкраще з побаченого зарубіжного досвіду вдома, в Україні! 

***   

Проблеми сьогодення зумовили скрутне економічне становище наших співгромадян та стали причиною трудової міграції населення, яка інколи може стати в прямому сенсі торгівлею людьми. Багато працездатних громадян України виїжджають за кордон у пошуках кращої долі, бажано, легкої роботи за великі гроші, без належних документів, заощаджуючи на їх оформленні, що часто призводить до трудового рабства.

 Повіривши заманливим обіцянкам вербувальників, люди їдуть на чужину, де опиняються в жахливих умовах проживання, працюють на небезпечних роботах, або стають жертвами фізичного та психологічного знущання.

 30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який відзначається проведенням масштабних інформаційних компаній з метою привернення уваги до проблеми сучасного рабства та надання підтримки і допомоги потерпілим.

Саме цій темі був присвячений вебінар, проведений фахівцями Карлівської філії. Слухачам розповіли про явище трудової та іншої міграції, навели приклади легальної міграції та визначили ознаки торгівлі людьми, зупинившись на простих правилах і діях, які можуть зменшити ризик стати жертвою експлуататорів – це реальна оцінка обіцяного працевлаштування, перевірка посередника з працевлаштування та можливого роботодавця, повідомити близьких та рідних про свої плани тощо.

Також звернули увагу слухачів на те, що при легальному працевлаштуванні існує певний  порядок належного оформлення необхідних документів – це отримання робочої візи та підписаний контракт на роботу, окремо зробили наголос на тому, що потрібно ознайомитись із особливостями законодавства та традицій країни, до якої плануєте їхати, знайти інформацію про контакти українських посольств та консульств в цій країні, міжнародних організацій, які зможуть допомогти у тривожній ситуації, скористатись матеріалами сайту Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми 527, зареєструватись на сайті Міністерства закордонних справ України ДРУГ (Добровільна Реєстрація Українських Громадян при подорожах за кордон).

Всі ці застережні заходи допоможуть убезпечитися себе від прикрих пригод, тому що від випадків торгівлі людьми ніхто і ніде не застрахований!

***   

 У Миргороді на тематичному вебінарі слухачі ознайомились з ознаками торгівлі людьми, етапами цього процесу, прикладами сумнівних оголошень про працевлаштування,

 Під час семінару безробітні отримали поради та рекомендації щодо підготовки документів для виїзду за кордон з питань зайнятості, ознайомились з переліком державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, як в Україні так і за її межами, та розглянули інтернет – ресурси, які можуть стати в нагоді для людей, які мають наміри щодо працевлаштування за кордоном.

Презентаційні матеріали та інфографіка, надані  до розгляду учасникам вебінару, розроблені фахівцями БО «Світло надії», 

***   

 Учасники такого ж  вебінару в Нових Санжарах були поінформовані про ризики нелегального працевлаштування за кордоном, ознайомлені з поняттями  “торгівля людьми” та “сучасне рабство”. У ході заходу наголошувалось на тому, що ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу, та на перевагах легального працевлаштування. 

*** 

Для оперативного інформування шукачів роботи щодо торгівлі людьми як глобальної проблеми сьогодення, в Семенівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості  30 липня 2020 року проведений  вебінар «Безпечна міграція та протидія торгівлі людьми». До участі у вебінарі долучилась керівник Семенівського бюро правової допомоги Тетяна Новобранець.

Тетяна Баранцова, завідувач сектору активної підтримки філії,  інформувала слухачів про:

  • масштаби торгівлі людьми
  • найпоширеніші міфи стосовно торгівлі людьми
  • групами ризику
  • форми та ознаки сучасного рабства
  • документи, які потрібні для офіційного оформлення трудових стосунків з роботодавцями за кордоном
  • організації, які надають допомогу потерпілим від торгівлі людьми

У свою чергу Тетяна Новобранець розповіла присутнім про суб'єкти, які мають ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном, та про те, як дізнатися, чи легальна організація з працевлаштування і та скерувала присутніх на офіційне оформлення трудових відносин в Україні.

Наприкінці вебінару слухачів ознайомили з контактами організацій, які займаються допомогою постраждалим від торгівлі людьми.

Вебінари з питань безпечної трудової міграції та протидії торгівлі людьми пройшли і в інших філіях Полтавського обласного центру зайнятості.