22.05.2020 | 09:20

Служба зайнятості продовжує використовувати для консультування шукачів роботи та роботодавців нову форму спілкування з клієнтами – інформаційні вебінари.  Це новий, зручний дистанційний метод зв'язку із громадянами для надання їм послуг. Така робота триває на поточному тижні.  

Так, 21 травня 2020 року завідувач сектору активної підтримки безробітних Кобеляцької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Наталія Царичанська та фахівець з питань зайнятості Наталія Лях за допомогою програми ZOOM провели інформаційний вебінар із загальних питань зайнятості. У заході взяли участь 8 осіб з числа безробітних.

Завдяки дистанційній комунікації слухачі отримали інформацію про послуги, які надає служба зайнятості, переваги легальної зайнятості, стан регіонального ринку праці, веб-ресурси ДСЗ, якими можна скористатися для отримання додаткових знань та компетенцій, а саме – «Освітній портал ДСЗ», «Платформа профорієнтації», «Lingva Skills», профконсультаційна мережа «Моя професія». Фахівці акцентували увагу слухачів на зручному  сервісі – «Електронний кабінет шукача роботи».

Слухачів вебінару привернув увагу слайд з актуальними вакансіями роботодавців району, а саме «сестра медична», «соціальний робітник», «слюсар-ремонтник», «водій автотранспортних засобів». Відповіді на запитання, які виникали в ході спілкування, фахівці надали в чаті.

 

***  

Лубенська міськрайонна філія Полтавського обласного центру зайнятості спільно з Лубенським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги провела інформаційний вебінар на тему: «Оформлення трудових відносин в умовах карантину».

Які ж варіанти відносин «працівник-роботодавець» є найбільш популярними під час карантину?  Фахівець цетру БВПД Ольга Єремеєва  розповіла про топ-5 варіантів оформлення трудових відносин: дистанційна робота, неповний робочий день, простій, оплачувана відпустка та відпустка без збереження заробітної плати.

Під час дії карантинних обмежень важливо всі рішення з трудових питань приймати та оформлювати з дотриманням вимог чинного законодавства. 

 

***    

Структура резюме: секрети створення успішного резюме – таку тему запропонувала учасникам інформаційного вебінару директор Решетилівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Оксана Ласько. 

Слухачам розповіли, як створити дієве коротке оголошення про пошук роботи, що приверне увагу роботодавця, як пройти відповідний курс на Освітньому порталі служби зайнятості, де переглянути освітній серіал «Сучасне резюме та пошук роботи онлайн», які є дистанційні помічники з пошуку роботи тощо.  

Присутні, які відгукнулися на запрошення приєднатися до вебінару, ознайомилися зі станом ринку праці Решетилівки та Полтавщини, з професіями, за якими безробітних чекають робочі місця, отримали відповіді на свої запитання.

***    

В умовах карантину Машівська районна філія Полтавського обласного  центру зайнятості теж продовжує застосовувати інноваційні методи інформування громадян через засоби онлайн зв’язку.

Днями провідний фахівець з питань зайнятості Машівської районної філії  Яна Самохатка провела інформаційний вебінар із загальних питань зайнятості з використанням програми ZOOM.

У ході вебінару присутні ознайомились із:

  • основними послугами служби зайнятості;
  • реєстрацією безробітних під час карантину;
  • електронними сервісами служби зайнятості (Освітній портал ДСЗ, Платформа з профорієнтаціцї та розвитку кар"єри, консультаційна мережа "Моя професія" та інші);
  • можливостями пошуку роботи;
  • умовами та призначенням виплати допомоги по безробіттю.

Впровадження таких заходів не лише заощаджує час безробітних громадян, але і дбає про безпеку, здоров"я, додає обізнаності з питань праці.