21.11.2019 | 17:06

Ярмарок зайнятості, організований  21 листопада у Полтавському міському будинку культури Полтавською міськрайонної філією обласного центру зайнятості, вийшов далеко за межі Полтави і приміського району.

Участь у масштабному заході обласного рівня взяли директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, заступник директора-начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Галина Поліцкова, директор Полтавської міськрайонної філії Петро Петренко, директор Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості Віктор Калашник, директори районних філій обласного центру зайнятості: Решетилівської – Оксана Ласько, Кобеляцької – Наталія Хейлик, Новосанжарської – Лариса Палько, Диканської – Наталія Заливадна.

Директори районних філій налагоджували контакти з роботодавцями обласного центру, які розглядають можливість брати на роботу працівників з ближчих до Полтави районів області.

Загалом у ярмарку  взяли участь 40 роботодавців і соціальних партнерів.  Консультували і пропонували вакансії виробничі, транспортні  підприємства, торговельні компанії, державні установи, правоохоронні органи, приватні фірми.

За підрахунками організаторів, протягом дня ярмарок зайнятості відвідали більше двох тисяч людей.

Фахівці служби зайнятості надавали консультації з питань  працевлаштування, профорієнтації, інформували про актуальні вакансії, у тому числі термінові, варіанти тимчасової зайнятості, робочі місця для осіб з інвалідністю, вакансії в інших регіонах України з наданням житла.

– Сьогодні тут не тільки Полтава, присутні колеги з Кременчука, які вивчають міжрегіональні зв’язки, – відзначила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. –  В Кременчуці на наступному тижні відбудеться міжобласний ярмарок зайнятості з присутністю директорів районних філій Полтавської області та колег з Кіровоградської.  

Катерина Клавдієва наголосила в інтерв’ю журналістам,  що служба зайнятості – це живий організм, що постійно розвивається.  Розповіла про нові напрямки роботи – кар’єрний радник і консультант роботодавця. Повідомила про співпрацю служби зайнятості з об’єднаними територіальними громадами, де вивчаються трудові ресурси і створюються міні-виробництва в сільській місцевості.

Вперше в ярмарку зайнятості взяло участь територіальне управління  служби судової охорони в Полтавській області – новостворена структура, співробітники якої охороняють приміщення судів. Відбір на службу подібний до відбору в поліцію. Провідний інспектор теруправління Вікторія Даценко відзначила, що ярмарок зайнятості – цікавий і потрібний захід, що допомагає підібрати людей на роботу.

Серед нових учасників ярмарку – і група компаній «Інтелектуальний сервіс», що працює в ІТ-сфері. Представник компанії Іван Порохнюк наголосив, що на ярмарку вперше. Підходять багато людей, обмінюються контактами, тож зворотній зв’язок є. На роботу в компанію потрібен менеджер (управитель) зі збуту. Готові навчити людину з вищою освітою.

 

Говорять відвідувачі заходу:
Анатолій: «За професією я машиніст тепловоза, зараз вже пенсійного віку, але готовий ще працювати. Взяв контакт, буду дзвонити. І попутно шукаю вакансії для дочки, яка має вищу освіту і сидить зараз без роботи. Пропозицій тут багато, вивчаю, запитую».

Ірина: «Я тут зацікавилася вакансіями кондуктора і прибиральника виробничих приміщень. Подобається, що в одному місці зібрали багато організацій, можна подивитися, що пропонується, порівняти зарплату, умови роботи».

Олена: «Шукаю роботу бухгалтера, є досвід. Заповнила кадрову анкету, якщо роботодавці зацікавляться моєю кандидатурою, мені передзвонять. Чекатиму».

Анкетування шукачів роботи – одна з нових послуг служби зайнятості. Полтавська міськрайонна філія практикує таку послугу вже два роки. Фахівці відзначають, що спосіб дуже дієвий. Людині, яка шукає чи хоче змінити роботу, пропонують заповнити невелику анкету, вказати, на яку роботу можуть і бажають працевлаштуватися, залишити свої контактні дані. Анкети опрацьовуються у відділі рекрутингу. Якщо з’являється підходяща вакансія, людині телефонують. Таким чином з’являється база даних про потенційних працівників і ці люди не втрачені для ринку зайнятості, вони активні й готові працювати.

Підсумовуючи, організатор заходу, директор Полтавської міськрайонної філії Петро Петренко наголосив, що до ярмарку залучені економічно активні підприємства, які стабільно працюють, виплачують заробітну плату. Студентській молоді пропонуються варіанти, де можна пройти виробничу практику, підробити під час навчання й отримати перше робоче місце.

По закінченню ярмарку зайнятості відбулося традиційне  засідання «Круглого столу» для роботодавців, де обговорені питання співпраці зі службою зайнятості, послуги, які надаються роботодавцям, особливості працевлаштування осіб з інвалідністю тощо.