11.09.2019 | 15:08

Цьогорічний сезон дитячого оздоровлення і відпочинку завершений.

Насичена програма розважальних заходів для школярів, які відпочивали в оздоровчих таборах Полтавщини, містила і різноманітні дійства профорієнтаційної тематики.

Це, зокрема, пізнавально-розважальні зустрічі, ігри, квести, конкурси, професійні вікторини, дискусії, командні та індивідуальні вправи, презентації професій, майстер-класи тощо.

Так, вихованці табору «Ромашка» за допомогою спеціалістів Кобеляцької районної філії обласного центру зайнятості склали «Мапу професій» і позмагалися на своєрідних професійних «веселих стартах» у командах, уявляючи себе професіоналами різних галузей.

Разом із представниками Чорнухинської районної філії обласного центру зайнятості школярі, які проводили літні канікули в таборі села Городище, створили колаж "Ми у майбутньому", де відзначили, ким бачать себе через кілька років: актором, лікарем, вихователем, кухарем, продавцем, археологом, футболістом, дизайнером тощо. Юні учасники відгадали тематичні загадки і розгадали кросворд. 

Цікаве навчання основам підприємницької діяльності – акція «PROFIЛІТО»   – в літніх оздоровчих таборах проходило під гаслом «Моя майбутня власна справа» або історія про те,  на що я готовий наважитися і ризикнути, щоб досягти успіху».

Окрім традиційних форм роботи, фахівці міської, міськрайонних і районних філій Полтавського обласного центру зайнятості та Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості у роботі з дітьми впровадили нові інтерактивні вправи:

- «МОЄ ЖИТТЯ-МІЙ ВИБІР». Створюємо МАПУ ПРОФЕСІЙ РАЗОМ.

- «БУДУЄМО ВЕЖУ» або створюємо БІЗНЕС РАЗОМ.

- «ЦІННОСТІ У НАШОМУ ЖИТТІ».

- «РАНЖУВАННЯ ПРОФЕСІЙ».

- «ЯКОСТІ УСПІШНОГО ПІДПРИЄМЦЯ».

- «ЯКИМ Я СЕБЕ БАЧУ ?».

- «МОЄ МАЙБУТНЄ у МОЇХ РУКАХ».

- «ПОБАЖАННЯ ДРУГУ».

Профорієнтаційну вікторину «Чи вийде з Тебе справжній професіонал» запропонували юним відпочивальникам таборів «Супутник» і «Сонячний» Диканського району фахівці районної філії обласного центру зайнятості.

Конкурс «Моя майбутня професія: планування і розвиток» придумали і провели для старшокласників з табору «Чайка», що в Градизьку, які вже замислюються над майбутньою спеціальністю і знають, ком хочуть бути, гості з Глобинської районної філії.

Понад 200 відпочиваючих із таборів «Ковпаківець» та «Орлятко» Котелевського району долучилися до цікавих і корисних профорієнтаційних дійств, які підготували для них дорослі. Розповідь про світ професій проходила в розважальній формі: у вигляді конкурсів, дидактичних ігор, інформаційних і творчих завдань. Діти побували в ролі представників різних професій, із задоволенням вирішували проблемні професійні ситуації.

Найбільший інтерес юні відпочивальники проявили до гри «Дитяче містечко», що прагнула надати повне уявлення про існуючі професії, зрозуміти й відчути економічні та правові основи, на яких базується життя сучасного суспільства.

У таборі "Молода гвардія" в Зінцях Полтавського району фахівці Полтавської міськрайонної філії разом із працівниками Укрзалізниці дуже цікаво презентували дітям залізничні професії. 

Під час роботи фахівців з профорієнтації у таборах хлопчики та дівчатка в ігровій формі знайомились з поняттям «професія», розмаїттям спеціальностей, формулою вибору майбутньої трудової діяльності.

Профорієнтаційні заходи в оздоровчих таборах проходили із залученням спеціалістів обласного молодіжного центру праці, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, підприємств, організацій, установ та волонтерів.

Загалом протягом цьогорічних літніх канікул фахівці служби зайнятості у 18 позаміських дитячих оздоровчих таборах провели 48 профорієнтаційних заходів за участю 2640 дітей.