24.05.2019 | 11:20

"Працював у будівельному управлінні маляром-штукатуром 15 років. Чи маю право на пільгову пенсію?".

Відповідь на  запитання надає старший інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Тетяна Островська.

Професія маляр-штукатур відсутня у Списках № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад  і показників, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Право на пільгове пенсійне забезпечення передбачено малярам, зайнятим на роботах із застосуванням шкідливих речовин не нижче 3 класу небезпеки.

Назва професії маляр-штукатур відсутня також  як у чинному  Класифікаторі професій, так і у попередніх випусках  Класифікаторів професій. Е окремі назви професії: «маляр», «штукатур».

Законодавчо визначено, що записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, повинні відповідати  найменуванням професій і посад, зазначених у Класифікаторі професій, що діяв на час прийняття особи на роботу.

Отже, назва професії «маляр-штукатур» не відповідає вимогам законодавства. Вам необхідно звернутися до адміністрації підприємства із заявою про визначення правильної назви професії  та про виправлення запису у трудовій книжці.

Порядок виправлення неправильних чи неточних записів у трудових книжках установлено пунктами 2.6,  2.8 – 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом міністерств праці, юстиції і соціального захисту населення України від 29.07.93 р. № 58 (із змінами, внесеними наказом  міністерств праці і юстиції  України від  26.03.96 р. № 29,  наказом  міністерств праці і юстиції  України від 08.06.2001 р. № 259/34/5).            

Визначення права працівника на пільгове пенсійне забезпечення стане можливим лише після встановлення правильної назви професії, внесення відповідних змін до трудової книжки та  підтвердження його зайнятості на роботах із застосуванням  шкідливих речовин не нижче 3 класу небезпеки повний робочий день.