22 лютого 2018 року у Диканській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості відбувся День відкритих дверей для учнівської молоді.

Профінформаційний захід пройшов під гаслом «Живи і працюй в Україні!». Захід мав на меті зорієнтувати старшокласників на свідомий вибір актуальних професій, надання їм всебічної  та актуальної інформації про професії, що користуються сталим попитом на ринку праці.

Диканський район сільськогосподарського спрямування, а тому професії «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів», «слюсар з ремонту сільськогосподарської техніки», «лаборант (фізичні та хімічні дослідження)», «лікар ветпринарної медецини», «агроном» є актуальними на місцевому ринку праці.

На заході учнів ознайомили з паспортами підприємств району. У семінарській кімнаті старшокласники переглягнули анімаційні відеоролики освітнього серіалу «Вибір професії». Фахівці районної філії ознайомили учнів з професіогафічними путівниками та інформаційними довідниками «Атлас нових професій для України», «Професії майбутнього».

Дні відкритих дверей є традиційними. Такі зустрічі з учнівською молоддю дають можливість їм ознайомитись з послугами служби зайнятості, бути більш поінформованими у сфері зайнятості, налаштуватися на правильний вибір майбутньої професійної діяльністі. 

20 лютого 2018 року з нагоди відзначення Дня соціальної справедливості в Диканському НВК ім.М.В.Гоголя (опорна школа) проведено профінформаційний груповий захід «Моя майбутня ПРОФЕСІЯ».

Провідний фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг Диканської районної філії Лариса Дмитренко, спільно з  практичним психологом НВК Інною Рокотянською, провела урок професійного спрямування.

У рамках заходу було презентовано послуги служби зайнятості, зокрема можливість та доцільність для старшокласників проходження профдіагностичного тестування.

Учні ознайомилися з професіографічними путівниками актуальних на ринку праці професій, інформаційними довідниками «Атлас нових професій для України», «Професії майбутнього». Відбулася  презентація плакатів «Дерево професій моєї родини» та «Барометр професій». Школярі активно включилися в роботу заходу: опрацювали 20 найпопулярніших  навичок, які найчастіше вимагаються роботодавцями від кандидатів на посади та 8 навичок, які повинен мати кожен у 18 років. «Опанування якомога широкого набору навичок є фундаментальними для кожної професії» - говорили фахівці та наголошували, що слухання і розуміння співрозмовника, робота в команді, навички переконання, ораторського мистецтва є комунікативними та управлінськими вміннями. Під час проведення батлу «ТОП-10 навичок XXI  сторіччя» старшокласники разом з психологом розглянули низку дій та прикладів щодо вмінь шукати якісну інформацію, орієнтуватися на результат, логічно міркувати, мотивувати до праці, управляти своїми почуттями, емоціями, аналізувати ситуації і т.п. В процесі спілкування учні переглянули декілька серій розважально – освітнього серіалу «Пошук роботи» та відеоролики із циклу  «Вибір професії».

Маємо надію, що профорієнтаційний захід дасть можливість старшокласникам  усвідомити та прийняти  найважливіші рішення в житті  щодо професійного самовизначення та побудови кар’єри. 

  

Анонс/Подія: 
Подія