День юриста з'явився в календарі України порівняно недавно - у вересні 1997 року згідно з указом Президента. 

Це свято об'єднує юристів різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод громадян, здійснюють експертизу документів, представляють інтереси громадян у судах тощо.  День юриста - професійне свято людей, життя яких підпорядковане гаслу «Знати право, служити праву, захищати право» - відзначається щорічно 8 жовтня.

У День юриста привітання адресують усім співробітникам, які працюють у юридичних і кадрових відділах, органах юстиції, правової допомоги, адвокатських і нотаріальних конторах, юридичних консультаціях, правоохоронних органах, а також юрисконсультам підприємств і установ, суддям, прокурорам, слідчим, правозахисникам, викладачам юридичних спеціальностей, ученим-правникам, усім, хто пов'язав свою долю з юриспруденцією. 

Зародження юриспруденції сталося ще в Стародавньому Римі. Слово «юрист» походить від латинського jus - право. Першими юристами, фахівцями, які забезпечують функціонування правової системи, вважаються римські жерці-понтифіки. У Колегії понтифіків заклали основи правового регулювання суспільного життя і давали компетентні юридичні поради. Через кілька століть юриспруденція сформувалася як наука. 

Щиро вітаємо юристів різних сфер діяльності з професійним святом! Бажаємо здоров'я і щастя, невичерпної енергії, професійних успіхів і натхнення, миру і добробуту!  

 

Анонс/Подія: 
Подія