Перші досліди в галузі радіозв’язку провів американець Малон Лумис в 1868 році. Зв’язок встановлювалася за допомогою двох електропроводів, піднятих над землею на повітряних зміях. Спроби створення радіозв'язку належать також італійському досліднику Марконі, німецькому - Герцу, сербському - Теслі, білоруському - Наркевичу-Іодці. 

З 1945 року День радіо відзначається щорічно 7 травня і вважається святом працівників всіх галузей зв’язку, радіоаматорів і радіожурналістів. У цей день 1895 російський фізик Олександр Попов здійснив перший сеанс радіозв’язку і продемонстрував світові перший радіоприймач. 

Щорічно 7 травня святкують День радіо, яке вперше було відзначене у 1945 році. Саме цього дня в 1895 році російський фізик Олександр Степанович Попов спробував перетворити електромагнітні коливання в ретрансляційну мову, тим самим продемонструвавши прототип радіоприймача. Цього дня прийнято вітати працівників всіх галузей галузей зв’язку, радіоаматорів і радіожурналістів. Тож вітаємо радійників з професійним святом! 

За статистикою, переважна більшість пасажирів автомобілів - близько 80% - під час поїздок слухають радіо. 

День працівників радіо, телебачення та зв’язку України відзначають також 16 листопада.

Анонс/Подія: 
Подія