День журналіста - професійне свято працівників засобів масової інформації, як друкованих, так і електронних: газет, журналів, радіо і телебачення, інтернет-видань, новинних порталів, інформаційних агентств, прес-служб, прес-бюро тощо.  

Засноване указом Президента в 1994 році на на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з'їзду редакторів газет і журналів. Дата обрана на честь прийняття Спілки журналістів України до найбільшої в світі спільноти професійних працівників ЗМІ - Міжнародної федерації журналістів. Подія відбулася цього дня 1992 року.

День журналіста - це не тільки свято людей різних професій, які працюють у редакціях: кореспондентів, репортерів, редакторів, оглядачів, коректорів, верстальників, дизайнерів, художників, фотографів, операторів, режисерів, менеджерів та інших працівників.  Його можна вважати загальним святом, адже важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події і факти. Споживачами інформаційного продукту щодня є всі без винятку люди. 

Журналістом називають людину, яка створює новини, інформаційні повідомлення, тематичні програми і статті,  різноманітні огляди подій чи суспільних явищ. Тобто про те, що відбувається навколо, ми щодня дізнаємось саме від представників цієї цікавої, творчої професії. 

Вітаємо журналістів і всіх працівників ЗМІ з професійним святом! Бажаємо завжди хороших новин, цікавих сюжетів і вдалих репортажів, міцного здоров'я, щастя, натхнення! 

 

Крім Дня журналіста, працівники ЗМІ відзначають ще кілька свят: 

3 травня – Всесвітній день свободи преси

2 липня – Міжнародний день спортивного журналіста

8 вересня – Міжнародний день солідарності журналістів

16 листопада – День працівників радіо, телебачення і зв'язку тощо. 

Анонс/Подія: 
Подія