Саме 4 листопада 1861 року з Відня до Львова прибув перший поїзд на територію сучасної України. Цей день вважається початком історії залізниць в Україні.

Південна залізниця, яка обслуговує територію Полтавської області, почала будуватися в 1868 році для сполучення Одеси з північними містами. Станція Полтава - Південна запрацювала  150 років тому, у серпні 1870 року, коли був відкритий рух на ділянці Полтава - Кременчук. 

Нині залізничний транспорт забезпечує 80 % вантажних і майже 50 % пасажирських перевезень, які здійснюються усіма видами транспорту України. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця займає четверте місце на Євразійському континенті. Згідно з рейтингом Всесвітнього економічного форуму, українські залізниці займають 37 місце у світі.

Територією України проходять 4 міжнародні транспортні коридори. Довжина національної мережі залізничних транзитних коридорів в Україні складає понад 3 тисячі кілометрів.

За довжиною мережі залізниць Україна посідає третє місце в Європі (понад 22 тисячі кілометрів).

В організаціях Укрзалізниці працюють понад 270 тисяч людей. 

Сьогодні ПАТ "Укрзалізниця" є найбільшим роботодавцем країни. 

Професія залізничника є і залишається однією з найбільш затребуваних і почесних. Успішна робота залізничного транспорту залежить від професійності і сумлінної роботи його працівників. На залізниці працюють фахівці високої кваліфікації - справжні професіонали своєї справи. 

Щиро вітаємо працівників, ветеранів залізниць, бажаємо міцного здоров’я, миру, щастя, нових професійних здобутків і успіхів. Нехай на всіх життєвих і професійних магістралях вас супроводжує тільки зелене світло!

Анонс/Подія: 
Подія