Метою свята є прояв поваги до роботи системних адміністраторів.

Це свято в усіх країнах світу не є офіційним, проте причетні до нього дуже багато людей. 

Автор ідеї святкування - американський системний адміністратор з 20-річним стажем Тед Кекатос, який побачив у журналі рекламу, в якій системного адміністратора, що встановив нові принтери, вдячні користувачі шанують квітами і кошиками фруктів. Кекатос  теж встановив кілька принтерів тієї ж моделі і вирішив створити спеціальний день, присвячений професії системного адміністратора. Перший такий день, влаштований ним, припав на п'ятницю, 28 липня 2000 року.  З того часу свято прийнято відзначати в останню п'ятницю другого місяця літа. 

Системний адміністраатор - працівник, який забезпечує роботу комп'ютерної техніки, комп'ютерної мережі і програмного забезпечення в компанії, на підприємстві, установі, в організації.  Такі ж функції виконують також інженери-програмісти, системні інженери, інженери з комп'ютерних мереж, неофіціна назва - сисадмін, айтішнік тощо. Відзначають це свято адміністратори корпоративних і домашніх мереж, баз даних, поштових систем тощо. Без комп'ютерних мереж не можна уявити сучасного життя, тому ця професія потрібна й затребувана. 

Тож щиро вітаємо представників цієї професії!

Також з  2007 року відзначається Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства, яким пошановується праця фахівців з інформаційних систем. 

 

Анонс/Подія: 
Подія