Професійне свято людей, які створюють, виготовляють, популяризують і розповсюджують друковану продукцію, встановлене в Україні в 1999 році для вшанування праці представників цієї сфери. 

Перша в світі газета, за деякими даними, вийшла у Франції в 1631 році. Вона називалася La Gazette. Назва походить від найменування дрібної італійської монети (gazetta), яку платили за листок з новинами. Відтоді це слово увійшло в усі європейські мови. 

Шедеврами давнього друкарського мистецтва книговидання України стали "Апостроф" (1574 рік) та "Острозька Біблія" (1581 рік). 

Сучасна видавнича справа - цікава творчо-виробнича сфера діяльності, пов'язана з створенням і масовим поширенням інформаційних продуктів. Написання та редагування текстів, створення та підбір іліюстрацій, складання макетів, кольорова гама, верстка - все це етапи створення друкованої продукції.  Видавці надають словам і зображенням матеріальну форму, виготовляють для мільйонів читачів книги, журнали, газети, брошури, барвисті плакати та каталоги. Завдяки їм тексти стають структурованими і легкими для читання. Працівники книжкової торгівлі та бібліотек рекламують, пропагують  і доносять до споживачів друковане слово. 

Завдяки роботі професіоналів цієї сфери населення отримує доступ до цінностей національної та світової літератури. 

Професійне свято відзначають представники різних професій: видавці, письменники, автори і редактори, перекладачі книг, ілюстратори, друкарі, палітурники, верстальники, коректори, директори видавництв, менеджери видавничого процесу, розповсюджувачі друкованої продукції. Спеціалісти цієї галузі працюють на поліграфічних підприємствах, у видавництвах, редакціях засобів масової інформації, друкарнях, прес-службах, Інтернет-ЗМІ, рекламних агентствах, книгарнях, книгозбірнях тощо. 

Щиро вітаємо видавців, поліграфістів і книжників з професійним святом! 

Анонс/Подія: 
Подія