День філолога — це професійне свято викладачів і вчителів мови та літератури, лінгвістів, літературознавців, дослідників-словесників, бібліографів та усіх, хто здобув філологічну освіту та працює зі словом. 

Професійне свято філологів святкується в Україні традиційно 25 травня, на наступний день після Дня слов'янської писемності та культури. Відзначається і в інших слов'янських країнах. Це свято вчителів та викладачів мови і літератури, мовознавців і літературознавців, дослідників-словесників, бібліотекарів, бібліографів, літераторів, лінгвістів, перекладачів з разних мов, майстрів слова, коректорів і всіх, хто має філологічну освіту та працює зі словом і текстом.  

Філологія (від грецьких слів філос-любов і логос - слово, що означає любов до слова) — сукупність гуманітарних наук: мовознавства, літературознавства, фольклористики, стилістики, текстології тощо, які вивчають духовну культуру народу чи цивілізації через мовний і стилістичний аналіз літературних та інших пам'яток. 

Попередницею філології вважається риторика, яка з'явилася в Стародавній Греції. 

Сьогодні день філолога давно перейшов кордони багатьох держав і його можна вважати міжнародним професійним святом фахівців, які займаються науками і напрямками, об'єднаними у велику сукупність філологічних наук.  

Щиро вітаємо із Днем філолога! Бажаємо здоров'я і щастя, цікавих відкриттів у царині словесності, задоволення від роботи, професійних успіхів і достойних учнів! 

Анонс/Подія: 
Подія