Професійне свято працівників торгівлі України відзначається з 1995 року щорічно в останню неділю липня.

Встановлене свято співробітників сфери продаж встановлене у 1995 році указом Президента Леоніда Кучми на підтримку ініціативи працівників торгівлі, а також професійних спілок. Загалом працівники магазинів приймали привітання з професійним святом в останню неділю липня з 1966 року. 

Працівники торгівлі — це не тільки представники найзвичніших професій цієї сфери продавці й касири, а й консультанти, товарознавці, торгові агенти, менеджери з продажів, мерчандайзери, супервайзери, аукціоністи та інші спеціалісти. Це й багато підприємців, які займаються торговельною діяльністю. Робота цих людей вимагає чимало професійних знань і навичок, зокрема математики, економіки, психології, продавець має вміти працювати з касовим апаратом, надавати покупцям повну й достовірну інформацію про товари, виробників тощо. 

Торгівля - галузь, яка має велике значення  для економіки країни, регіону, кожного жителя, адже від того, наскільки організовано та ефективно працюють наші торговельні заклади, залежить насичення споживчого ринку якісними товарами.  

Торговельна діяльність дає можливість купувати імпортну продукцію і продавати за кордон вітчизняну. Тому люди, які розуміються на зовнішінй торгівлі, експорті, імпорті і транзиті товарів, зовнішньоторговельних операціях, є шанованими працівниками цієї сфери. Торгівля стимулює розвиток держави в плані економічного зростання — завдяки їй бюджет отримує значний відсоток податкових надходжень, а чимала кількість людей забезпечується робочими  місцями. 

Вагомою є роль безпосередньо працівників торгівлі, адже  від професіоналізму, доброзичливості й тактовності продавця часто залежать наш настрій і задоволення від покупок.   

Шановні працівники торгівлі! Прийміть щирі вітання з професійним святом! Бажаємо здоров'я і щастя, розвитку і процвітання, гарного настрою, успіхів і вдячних покупців! 

 

Анонс/Подія: 
Подія