День енергетика — професійне свято працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, встановлене задля визнання заслуг трудівників цих галузей в економічному розвитку держави, забезпеченні і підтримці повсякденного життя населення. Відзначається щорічно 22 грудня. 

Свято встановлене «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно з Указом Президента України «Про День енергетика» від  12 листопада 1993 року. 

Святкувати День енергетика почали ще в шістдесятих роках минулого століття в дату ухвалення в 1920 році державного плану електрифікації, за яким на території України планувалося збудувати декілька енергетичних систем, теплових і гідроелектростанцій. 

Енергетика об'єднує низку галузей, які виробляють і використовують енергетичні ресурси.

До енергетики входять зокрема паливна промисловість: вугільна та нафтогазова, та електроенергетика: виробництво електричної енергії, теплові, гідроелектростанції, атомні електростанції, відновлювальна енергетика тощо. Фахівці, які займаються розподілом і постачанням енергетичних ресурсів, виробництвом електроприладів, обслуговуванням електричних мереж теж відзначають професійне свято енергетиків. 

Успішна робота усіх галузей господарства залежить від ефективного функціонування енергетичного сектора. Завдяки працівникам енергетики працюють промисловість, транспорт і зв’язок, у домівки приходять тепло, світло і затишок, освітлюються вулиці міст і сіл. 

Цікаво, що люди, які дають нам світло, відзначають своє професійне свято в один із найкоротших світлових днів року, коли необхідність електрики найбільш помітна.  Але саме від 22 грудня тривалість дня починає зростати і щодня ставатиме світліше. 

Вітаємо енергетиків з професійним святом! Бажаємо світлих життєвих доріг, міцного здоров'я, професійних успіхів, нових трудових звершень, затишку і злагоди в родинах! 

 

Анонс/Подія: 
Подія