Всесвітній день екскурсовода припадає на 21 лютого.  Це свято краєзнавців, людей, залюблених в історію, сьогодення та визначні місця свого краю, гідів, екскурсоводів і фахівців, які знають про країни, цікавинки та пам'ятки архітектури абсолютно все. 

Свято започатковане в Лондоні - одному з найвизначніших міст світу, який люблять відвідувати гості й туристи. Відзначають його з 1990 року з ініціативи Міжнародної федерації екскурсоводів напередодні початку весняно-літнього туристичного сезону. 

Професія гіда з'явилася глибокої давнини. Іноземцям, які прибували до Стародавньої Греції та Риму, давали провідника, котрий допомагав у подорожі. 

Ця професія не така проста і легка, як може здатися на перший погляд. В обов’язки спеціаліста по екскурсіях входить підготовка матеріалів (тематика, зміст, маршрути), користування історичними та архівними даними, оновлення застарілої інформації, обізнаність у методиці підготовки та ведення екскурсій, готовність до активного спілкування й можливих тривалих поїздок. Екскурсовод має володіти ораторськими здібностями, "тримати аудиторію", швидко орієнтуватися в темі, відповідати на запитання, мати інтерес до історії, архітектури, мистецтва тощо. 

Вітаємо працівників, ветеранів туристично-екскурсійної справи, фахівців туристичного супроводу, працівників музеїв, туристичних фірм та інших, хто професійно займається екскурсійною справою, з професійним святом! Бажаємо здоров'я, миру і щастя, захоплюючих подорожей і вдячних зацікавлених екскурсантів! 

 

Анонс/Подія: 
Подія