Робота медиків складна і дуже важлива та необхідна для суспільства. До тих, хто лікує і зцілює, ще з давнини в народі ставилися з великою повагою. Алже без лікарів неможливі збереження людського життя і здоров'я, і зрештою - розвиток людства. У період пандемії коронавірусу медики щодня ризикують своїм здоров'ям заради лікарського обов'язку.

Здоров’я пацієнтів залежить від професійності, порядності й душевної доброти медика. Для вшанування людей у білих халатах було встановлено професійне свято всіх працівників медичної сфери України.

Професійне свято медиків відзначається щорічно в третю неділю червня. У цей день і напередодні лікарі всіх напрямків, фельдшери, працівники медичних закладів, викладачі і науковці, персонал швидкої допомоги, медсестри і медбрати, лаборанти, молодший медперсонал приймають привітання. 

Неофіційно день медика стали відзначати з 1980 року. В Україні свято було встановлено в червні 1994 року указом президента Леоніда Кравчука з ініціативи працівників закладів охорони здоров'я.

Шановні медики! Прийміть вітання та вдячність за ваші чуйні серця, добрі та вмілі руки, які рятують і зцілюють.

 Щиро вітаємо з професійним святом і бажаємо здоров'я і щастя, любові і тепла, родинного затишку, миру і злагоди! 

Також у представників сфери медицини  є й інші професійні свята - Міжнародний день лікаря (жовтень), Всесвітній день медичної сестри (травень) , і за більш вузькими медичними спеціальностями - День стоматолога, День анестезіолога, День педіатра тощо. 

 

Анонс/Подія: 
Подія