Професійне свято встановлене в листопаді 1994 року.

Історія свята сягає 1945 року. Відтоді день працівників телебачення та радіомовлення відзначалося 7 травня. Цю дату було встановлено 1945 року, під час святкування 50-річчя винайдення радіо Олександром Поповим. Цієї традиції дотримувалися кілька років і після здобуття Україною незалежності.

У 1994 році Укрдержтелерадіо запропонувало встановити 16 листопада як професійне свято для теле-, радіопрацівників. Саме цього дня 1924 року на території сучасної України, у Харкові, прозвучала перша радіопередача. Перші слова з ефіру тоді почули 70 радіоаматорів. Тож напередодні 70-річчя професійного радіомовлення в Україні було впроваджене професійне свято. Встановлене воно «…на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення та галузей зв’язку України…» згідно з Указом Президента «Про День працівників радіо, телебачення та зв’язку» від 11 листопада 1994 року. 

Сьогодні немає людини, яка б не слухала музику чи новини по радіо, не дивилася фільми і програми по телевізору, не користувалася Інтернетом і телефоном. Ці сфери постійно розвиваються. До тележурналістів, операторів, звуковиків, радійників долучаються і працівники інтернет-ЗМІ, фахівці телефонного зв'язку та Ітернет-зв'язку, провайдери, які відзначають професійне свято 16 листопада. 

Щиро вітаємо з професійним святом, шановні працівники радіо, телебачення і зв'язку! Бажаємо професійних успіхів, цікавих ідей, вдячних глядачів, слухачів і користувачів, здоров'я, щастя, добробуту в родинах, миру, творчого натхнення, завжди гарних новин і сприятливих прогнозів! 

Анонс/Подія: 
Подія