Професійне свято бухгалтерів та аудиторів відзначається щорічно 16 липня з 2004 року. Дата святкування вибрана на честь дня прийняття Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (16 липня 1999 року).

Свято встановлене  «…ураховуючи значний внесок працівників бухглтерських служб у розвиток фінінсово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій, зростання національної екноміки» згідно з Указом Президнета України «Про День бухгалтера» у 2004 році. 

До того в Україні День бухгалтера відзначали неофіційно. У 2004 році  було ухвалено рішення виділити день  для вшанування бухгалтерів. Надалі святкування цього дня поширилося й на аудиторів. 

Тож сьогодні святкують бухгалтери та аудитори - повелителі цифр, фінансів і балансів, звітів і кошторисів. Цікаво, що серед бухгалтерів у всьому світі більше 80 відсотків становлять жінки. Ця робота вимагає значної уваги, терпіння, відповідальності, усидчивості та зосередженості.

Бухгалтерію називають найточнішою і найпрагматичнішою наукою. Професія бухгалтера налічує кілька тисяч років. Прообрази бухгалтерів з’явилися ще у стародавньому Єгипті – тоді вони займалися рахівництвом і збором податків.

Основоположником бухгалтерського обліку вважається італійський математик Лука Пачолі. Ще у XV столітті в своїй праці "Все про арифметику" він виклав  основні принципи бухгалтерії як науки обліку. Книгу Пачолі опублікували 10 листопада 1494 року. Тому з 1972 року в цю дату святкують Міжнародний день бухгалтерії.  

Шановні бухгалтери! Щиро вітаємо вас з професійним святом. Бажаємо, щоб і на роботі, і в житті баланси завжди сходилися! Здоров'я вам, щастя, миру і злагоди, успіхів і натхнення! Нехай робота приносить задоволення і в усьому щастить!  

 

Анонс/Подія: 
Подія