Офіційно свято  засноване у 2004 році  на честь фахівців цієї важливої сфери, які роблять вагомий внесок в економічний розвиток країни.

Дата святкування обрана до дня прийняття Верховною радою Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (16 липня 1999 року).

Це професійне свято встановлене, враховуючи значний внесок працівників бухгалтерських служб у розвиток фінінсово-господарської діяльності підприємств, установ та організацій, зростання національної економіки і зігдно з Указом Президента "Про день бухгалтера" від 18 червня 2004 року. 

Згодом святкування було поширене і на аудиторів. 

Цікаво, що перші бухгалтери з’явилися ще у стародавньому Єгипті – тоді ці люди були рахівниками казни і збирачами податків.

Засновником бухгалтерського обліку вважається італійський математик Лука Пачолі. Ще у XV столітті в своїй праці "Все про арифметику" він порушив питання про основні принципи обліку як науки. Книгу опублікували 10 листопада 1494 року. Тому щороку в цю дату святкують Міжнародний день бухгалтера.

Бухгалтери мають свій міжнародний герб. На ньому зображено сонце (уособлює те, що облік є світочем господарської діяльності), ваги (натяк на баланс), крива Бернуллі (безперервність і нескінченність обліку). Його автором є французький учений Жан Батист Дюмарше. Девіз бухгалтерської справи: "Наука, довіра, незалежність!". Серед бухгалтерів у всьому світі 85% становлять жінки. 

Професія бухгалтера  дуже відповідальна та високо цінується в суспільстві.  Вимагає точності і зосередженості, самодисципліни та уваги, вміння логічно мислити, швидко приймати рішення.  Бухгалтери займаються нарахуванням зарплати, готують та відправляють звітність до фіскальної служби, слідкують за фінансовими потоками, виробничими витратами, працюють із документацією, що пов’язана з фінансами підприємства.

Ця професія і з часом не втратить своєї актуальності. 

Щиро вітаємо представників цієї важливої, потрібної й цікавої професії!

Анонс/Подія: 
Подія