Міжнародний день медичної сестри заснований для відзначення внеску людей цієї благородної професії у розвиток суспільства й охорону здоров'я людей. 

Проводиться щорічно 12 травня  в день народження Флоренс Найтінгейл - британської сестри милосердя, засновниці першої в світі школи медсестер і системи підготовки кадрів молодшого і середнього медперсоналу.  Професійне свято виникло під егідою Міжнародної Ради медсестер. Вперше в статусі міжнародного відзначене в 1965 році. 

До цього визначного дня Рада медичних сестер випускає методичні матеріали за певною темою, щоб навчати медичних працівників і допомагати їм у роботі. 2021 року підготовлені тези зокрема з тематики боротьби з короновірусом у світі, у тому числі захворюваності і смертності медсестер та інших медичних працівників. 

Міжнародна рада медичних сестер,  до складу якої входять понад 130 національних асоціацій, що становить понад 16 мільйонів медсестер по всьому світу, була створена  в 1899 році й має на меті підвищення професійного рівня медичних сестер, забезпечення якісного сестринського догляду за всіма, хто цього потребує. Організація працює й над  тим, аби всюди в світі були професійні сестринські кадри, а також зміцнювався престиж цієї вкрай необхідної й водночас нелегкої професії.

У 1912 році Товариством Червоного Хреста було засновано медаль імені Флоренс Нейтінгейл, якою нагороджуються раз на два роки дипломовані медсестри і медбрати за беззастережну відданість своїй професії та мужність під час надання допомоги пораненим і хворим, як у воєнний, так і в мирний час. Перше нагородження відбулось 12 травня 1920 року, за століття почесної відзнаки знаки були удостоєні близько 1600 осіб.

Вітаємо медичних сестер - фахівців, які піклуються про наше здоров'я, з професійним святом. Бажаємо міцного здоров'я, щастя, злагоди, миру і добробуту! 

 

Анонс/Подія: 
Подія