Свято відзначається за рішенням Міжнародної авіаційної федерації.

12 квітня 1961 року громадянин СРСР Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше у світі здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши еру пілотованих польотів людини в космос.  Цього року відзначається 60-річчя цієї події. Відтоді у космосі побували більше 600 землян. 

Цього дня світова громадськість відзначає і Міжнародний день польоту людини в космос. Рішення було ухвалене 10 років тому, 7 квітня 2011 року, на 65–ій сесії Генеральної Асамблеї ООН і було присвячено 50-й річниці першого польоту.  

В Україні сьогодні професійне свято тих, хто є дотичним до авіації і космонавтики – День працівників ракетно-космічної галузі України. Свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 березня 1997 року. 

Свого часу українські науковці зробили величезний внесок у розвиток радянської космонавтики, що дозволило СРСР бути провідною космічною державою. Численні українські наукові установи, конструкторські бюро, промислові підприємства були причетні до багатьох найважливіших космічних проектів.

Наразі пріоритетним напрямком української космонавтики є міжнародна співпраця, участь у реалізації міжнародних проектів. Важливими для економіки країни є підприємства авіаційного напрямку. 

Чимало діячів ракетної, космічної, авіаційної галузей пов'язані з Полтавщиною: Олександр Засядько, Юрій Кондратюк, Гліб Котельніков, Павло Попович, Георгій Береговий, Юрій Челомей та інші. 

День працівників ракетно-космічної галузі України встановлений в Україні «…ураховуючи значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки та впровадження високих космічних технологій в народне господарство…» згідно з Указом Президента від 1997 року. 
Вітаємо всіх причетних до ракетно-космічної галузі та авіації з професійним святом! Бажаємо  чистого і ясного неба, щастя і натхнення, високих польотів в житті, цікавих і важливих відкриттів, миру і злагоди! 

Анонс/Подія: 
Подія