У філіях Полтавського обласного центру зайнятості тривають профінформаційні заходи для населення - інформаційні вебінари.
У Великобагачанській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості онлайн-семінар 20 травня присвятили, зокрема, перевагам легального працевлаштування, можливостям пошуку роботи у період карантину.
Вебінар проводили провідний фахівець з питань зайнятості філії Тетяна Даценко та запрошений соціальний партнер - представник Великобагачанського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Віталій Шевченко.
Слухачі дізналися, що у разі неофіційної роботи, яка з певних причин зараз може комусь здатися прийнятним варіантом, за працівника не сплачується соціальний внесок, отже він не матиме необхідного страхового стажу для майбутньої пенсії. А пенсія в коніертах не видається. Присутнім нагадали, що зарплата в конверті - це робота без гарантій і майбутнє без належного пенсійного забезпечення. Роботодавець не має права платити заробітну плату, нижчу мінімального гарантованого рівня.
Бажаючі приєднатися до вебінару отримали інформацію про вакансії у роботодавців свого району та інших регіонів України.
Безробітним розповіли про використання можливостей електронних ресурсів служби зайнятості, зокрема, офіційного сайта, сторінок у соцмережах, нагадали контакти служби зайнятості.
***
На вебінарі, організованому та проведеному днями Гребінківською районною філією обласного центру зайнятості, бажаючі долучитися до віртуального спілкувння ознайомились із сьогоднішнім станом ринку праці району, та з тим, яку роботу з високою зарплатою пропонує крупний роботодавець - Укрзалізниця, які вакансії мають інші підприємства та установи району. Провів онлайн-семінар провідний фахівець з питань зайнятості Гребінківської філії Юрій Педоряка.
Дізналися слухачі й про те, які послуги надає служба зайнятості, як зареєструватися та отримати допомогу по безробіттю під час карантину, яку підтримку запропонує безробітним кар'єрний радник тощо. Організатори приділили увагу електронним сервісам для населення, зокрема, сервісам для безробітних на порталі "Дія", на сайті Державної служби зайнятості, на Профорієнтаційній платформі "Моя професія" та інших ресурсах.
Люди побачили, як можна шукати роботу, створювати й подавати резюме за допомогою Інтернет-ресурсів, ставили запитання та отримували відповіді у ході вебінару.