“Як уберегтися від ризиків, пов'язаних з міграцією?” Відповідь на це питання почули шукачі роботи, які відвідали семінар “Ризики нелегальної трудової міграції” у Чутівській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості. 

Представники філії Світлана Шкурат і Юлія Шейко ознайомили присутніх з поняттям торгівлі людьми, її ознаками та формами. Торгівля людьми останнім часом набуває значного поширення, хоч і вся світова спільнота намагається боротись із цим явищем.

Часто жертви торгівлі людьми не звертаються за відповідною допомогою, адже вважають, що “просто не пощастило цього разу” або соромляться суспільного обговорення й осуду. Але варто пам'ятати: проблемі краще запобігти, ніж потім ліквідовувати її наслідки. Тож, плануючи подорож, працевлаштування чи навчання за кордоном, варто:

- отримати достовірну та повну інформацію про місце, куди Ви маєте прибути, умови роботи (навчання, відпочинку);

- ознайомитись з правами працівників (мігрантів);

- вивчити основні фрази, які використовуються при спілкуванні в країні, яку плануєте відвідати, знати її звичаї;

- зробити копії важливих документів та зберігати їх окремо від оригіналів;

- залишити такі копії, а також нещодавно зроблену фотокартку своїм рідним та близьким;

- взяти з собою контактну інформацію посольства або консульства України та організацій, що надають допомогу мігрантам.

***

У Лохвицькій районній філії Полтавського обласного центру зайнятості відбувся семінар “Запобігання нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці”.

На семінарі обговорювалася тема про безпечне працевлаштування за кордоном. Безробітні отримали інформацію про постраждалих від торгівлі людьми, про постраждалих від примусової праці, отримали  поради щоб не потрапити в такі ситуації та номери  телефонів гарячої лінії. 
 

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

0-800-505-501  безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні;

527  безкоштовно з номерів Київстар, Vodafone, life.  пн-нд з 08:00 до 20:00.