«Тіньова» зайнятість, так звана заробітна плата в «конвертах» – це проблемні явища, які на жаль, все ще залишаються актуальними в суспільстві, адже використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, які суттєво впливають на життя людини.
У листопаді з метою інформування клієнтів Семенівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості про негативні наслідки неоформлених трудових відносин із роботодавцем проводився інформаційний вебінар. До участі у вебінарі запросили керівника відділу Семенівське бюро правової допомоги Кременчуцького центру з надання БВПД Тетяну Новобранець.
Завідувач сектору активної підтримки безробітних Семенівської філії Тетяна Баранцова поінформувала, що, незважаючи на роз’яснення в засобах масової інформації та вимоги чинного законодавства, працевлаштування у правовому полі для багатьох сьогодні є серйозною проблемою. Для роботодавця нелегальна праця може принести нестабільність у діяльності, відсутність відповідальності працівника, можливість безкарного заподіяння матеріальної шкоди, неналежне виконання трудових обов’язків.
Для найманого працівника неоформлені трудові відносини несуть нестабільність щодо можливого припинення трудових відносин у будь-який час і без належного обґрунтування, повну відсутність соціальних гарантій, передбачених державою для найманих працівників і у майбутньому – мізерні пенсії.
Тетяна Новобранець наголосила, що отримання заробітної плати в «конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян. Адже нарахування страхових внесків, що гарантують пенсійні виплати в майбутньому, здійснюється роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. Вона звернула увагу присутність про можливість реєстрації особистого кабінету на сайті https://portal.pfu.gov.ua/, щоб мати можливість переглядати інформацію про наявний страховий стаж, сплату страхових внесків роботодавцями.
На вебінарі також обговорене питання протидії насильству, зокрема, домашньому, яке теж актуальне для сьогодення. Слухачі дізналися про заходи, які можуть застосовуватися до кривдників, а також, куди звернутися за допомогою у даному питанні.
Тож, що робити і куди звертатися, якщо ви стали жертвою домашнього насильства?
– Телефонувати в поліцію 102.
– Телефонувати на «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства 15-47.
– Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
0-800-213-103.
– Звернутися в центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (в регіоні свого проживання).
– Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер із мобільного).
Національна дитяча “гаряча лінія” 0-800-500-225 або 116-111 (для дзвінків із мобільного).