На семінарі обговорювалася тема про безпечне працевлаштування за кордоном. Безробітні отримали інформацію про постраждалих від торгівлі людьми, примусової праці, отримали  поради: як діяти,  щоб не потрапити в такі ситуації та номери телефонів «гарячих ліній» .

У філію на тематичний захід завітав представник БО “Світло надії” Віктор Шилов, який поспілкувався з людьми і надав роз’яснення за цією тематикою, нагадавши правила безпечної міграції.

Тож якщо плануєте працювати за кордоном, робіть це цивілізовано, перевіряйте достовірність даних про роботодавця, не підписуйте незрозумілих договорів тощо.

До речі, за даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), 13% наших співвітчизників готові погодитися на ризиковану пропозицію роботи за кордоном, що може призвести до ситуації торгівлі людьми чи примусової праці: незаконно перетнути кордон; працювати без офіційного працевлаштування, на нелегальному виробництві і в замкненому приміщенні; віддати паспорт роботодавцю.

Такими є результати дослідження, оприлюдненого Представництвом МОМ  в Україні у Всесвітній день боротьби за скасування рабства 2 грудня.

Під час попереднього аналогічного опитування два роки тому на ризиковану роботу були готові 21% громадян.

Отже, робота по роз’ясненню ризиків і запобіганню торгівлі людьми та нелегальної трудової міграції є ефективною.